הכומר שמעודד ערבים להתגייס

לכומר גבריאל נדאף יש תפקיד בכיר בכנסייה היוונית-אורתודוקסית בישראל והוא בעל משפחה. למרות זאת, הוא החליט לשלם מחיר כבד על קירוב האוכלוסייה הערבית-נוצרית בישראל, כ-150 אלף איש, לישראל באמצעות עידוד הגיוס לצה"ל. הסיבה: רדיפת הנוצרים בעולם הערבי מראה למי הנוצרים צריכים להיות נאמנים

לפני שנה וחצי, לאור אירועי "האביב הערבי" הכומר גבריאל נדאף החליט כי על הקהילה הנוצרית להשתלב יותר במדינת ישראל, ולהפריד ממנה את הזהות הפלסטינית המסורתית. וכך, בעוד הכומר פועל כדי להגביר את הגיוס בקרב הערבים-הנוצרים, הוא איבד את מקומו בכנסייה ומקבל איומים תדירים על חייו. למרות זאת: הוא לא מתחרט וממשיך בדרכו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני נוצרי, ישראלי ששייך ללאום הארמי. אני לא רואה את הלאום הערבי כקללה, אבל זאת לא הזהות שלי. צריך לראות מה הלאומיות שלי קודם, מי אני, ואני חושב כך למרות שאני מדבר ערבית". אם כך, האב הגיע למסקנה שכדי להשתלב במדינת ישראל צריך קודם כל להתגייס לצה"ל.

שילם מחיר כבד על בחירותיו. נדאף (חדשות 2)

"אתה רואה מה קורה לנוצרים מרחק של שעתיים נסיעה מכאן, בסוריה ובלבנון, וגם בעירק ובעזה. צריך לפעול למען המדינה, להתגייס ולתרום שלוש שנים - ואח"כ אתה תהיה שייך", הוא אומר.

הכומר שילם מחיר כבד על הבחירות שלו: הוא גורש מכנסיית הבשורה, מהקדושות לעולם הנוצרי, ביתו מרושת במצלמות אבטחה ובנו הוכה. איומים על חייו מתקבלים תדיר, והח"כים הערבים מאשימים אותו בשיתוף פעולה עם השב"כ. למרות זאת, עם תחילת המבצע בעזה, הוא ארגן מפגן תמיכה של הערבים הנוצרים נגד דאע"ש וחמאס, שרודפים נוצרים בעזה ובעירק, ואומר כי היהודים עוד יופתעו מהנאמנות של הערבים-הנוצרים לישראל.