לקראת פתיחת שנת הלימודים: ההורים מוכנים לסייע במימון המיגון

בעוד תשעה ימים אמורה להיפתח שנת הלימודים, אלא שלפי ההערכות כ-1500 מוסדות חינוך לא עומדים בדרישות המיגון של פיקוד העורף. הורים רבים, גם במרכז הארץ ואפילו בצפון כבר הודיעו שלא ישלחו את ילדיהם ללימודים, וחלקם אף הצהירו כי יהיו מוכנים לסייע במימון המיגון

הורים רבים חוששים מפני פתיחת שנת הלימודים כאשר המערכה בדרום עדיין נמשכת. לפי הערכת גורמים במערכת החינוך, להורים יש ממה לחשוש - כשליש ממוסדות החינוך ברחבי הארץ, כ-1,500, אינם ממוגנים לפי התקנים. בשל הדאגה לילדים, הורים רבים הודו כי יהיו מוכנים לממן מכיסם חלק ממיגון בתי הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

למרות ההערכה כי כאלף ו-500 גנים ובתי ספר אינם ממגונים, שר החינוך שי פירון ניסה להרגיע את החששות. "אנחנו מוכנים לכל התרחישים האפשריים, אבל באחד בספטמבר אנחנו פותחים שנת לימודים", אמר השר.

אבל גם דבריו של שר החינוך אינם מעודדים הורים רבים. מסקר חדש עולה שקרוב למחצית מן ההורים חוששים לשלוח את הילדים לבתי ספר או לגנים לא ממוגנים - והחשש הזה כבר לא רק נחלתם של הורי הדרום: כ- 40% מההורים באזור חיפה מדווחים על חשש כזה, 48% מההורים בשרון, ו-50% מההורים באזור המרכז.

לפי הסקר חלק ניכר מההורים אף הביעו נכונות להשתתף במימון של המיגון במוסדות החינוך שבהם אין מיגון ראוי. כ- 21% מן ההורים דיווחו שיסכימו בוודאות לשלם סכום של 250 שקלים בתמורה למיגון הולם. כ- 22% הודיעו שאם יידרשו - ישלמו גם יותר - 27% לא גיבשו עמדה בנושא - והיתר סבורים כי הורים לא צריכים לממן מיגון באופן עצמאי.

הצלצול הראשון שיפתח את שנת הלימודים הוא רגע שרבים ממתינים לו במהלך החופש הגדול, אך הפעם נדמה שלצד הצלצול עשויות להישמע אזעקות גם במהלך ימי הלימוד. לכן, האווירה החגיגית נדחקת הצידה - וביטחון הילדים בלבד עומד לנגד עיניהם של ההורים. גם אם המשמעות היא שייאלצו לשלם עוד כסף כדי למגן את בתי הספר.