הפתרון לתלמידי הדרום: לימודים במשמרות?

איך יפתחו את שנת הלימודים במערכת החינוך בצל האזעקות? ביישובים רבים בתי הספר לא ממוגנים, ובמשרד החינוך שוקלים מספר פתרונות יצירתיים וביניהם לימודים במשמרות במוסדות הממוגנים ולימוד מהבית בעזרת המחשב. לכל אחד מהפתרונות יש גם, כמובן - חסרונות

ילמדו בערב? תלמידים בבית ספר (חדשות 2)

שר החינוך שי פירון כבר הודיע ששנת הלימודים הקרובה תיפתח כרגיל ב-1 בספטמבר, אבל ברור שאם המצב הביטחוני יימשך - היא תהיה משובשת מאוד בכמה אזורים בארץ. עד פתיחתה נותרו קצת פחות משבועיים, שזה הרבה מאוד זמן במציאות הביטחונית של ישראל, אבל במשרד החינוך כבר חושבים על פתרונות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כבר היום הנחיות פיקוד העורף הן לקיים לימודים בדרום רק כשאפשר להגיע למרחב מוגן בזמן הדרוש, וברוב המקומות זה לא מתאפשר. כל זאת מבלי שיוזכר עניין ההגעה לבית ספר תחת אזעקות או ההפסקות שמרוחקות ממרחב מוגן, ביישובי הדרום ואפילו במרכז.

חלק מהרשויות בהן יש בתי ספר ממוגנים שוקלות לימודים במשמרות - הילדים יחלקו את בתי הספר הממוגנים וילמדו בבוקר ובערב. הבעייתיות בהצעה זו היא כמובן קיום לימודים בשעות הערב שאינן טבעיות למורים או לתלמידים.

פתרון נוסף הוא הטכנולוגיה. במקומות שבהם אי אפשר ללמוד, יפעיל משרד החינוך את תכנית הלמידה מרחוק - לימודים מהמחשב בבית בעזרת שם משתמש וסיסמא לכל תלמיד. אלא שבמספר תרגילים שנערכו עד כה המערכת קרסה ותלמידים התלוננו על תקלות של שעות ארוכות.

במשרד החינוך ציינו כי בקיץ בזמן אמת המערכת הצליחה לפעול כסדרה, אך ברור שהעומס על המערכת בתקופת החופש הוא קטן בהרבה ממה שמצפה לה בספטמבר. כעת מקווים במשרד שהמצב הביטחוני ישתפר כדי לאפשר קיום של לימודים, וגם שמערכת הלמידה מרחוק תתפקד כהלכה.