לבן של לוחם צד"ל נמאס מהגזענות: "נתנו את הנשמה למדינה אבל לאנשים לא אכפת"

בריאיון לחדשות 2 Online מספר חוסיין (18) על תחושותיו הקשות כשהוא שומע נאצות נגד ערבים שהלכו והתעצמו עם פרוץ צוק איתן. "ישראל זו המדינה שלי, אם צריך אשרת גם 20 שנה בצבא כדי להגן עליה. ההורים שלי נתנו לה את הנשמה, אבל אף אחד לא מעריך את זה". כשאתם קוראים "מוות לערבים" - אתם מתכוונים גם אליו

"ישראל זה כל מה שאני מכיר" (המייל האדום)

חוסיין (18), עלה עם משפחתו ארצה בשנת 2000, כשהיה בן 4. "אבא שלי היה לוחם בצד"ל ונתן את הנשמה שלו למדינה. הוא השאיר מאחור בלבנון את המשפחה שלו, האדמה שלו, הבית שלו והגיע לכאן", מתאר חוסיין, "ישראל זו המדינה שלי והלאום שלי. אם צריך אשרת בצבא 20 שנה כדי להגן עליה". בריאיון לחדשות 2 Online משתף חוסיין בתחושותיו כשהוא שומע אנשים קוראים "מוות לערבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עליתי לארץ שהייתי ילד", מספר חוסיין, "אני לא זוכר כלום מלבנון. ישראל זה כל מה שאני מכיר. אני אוהב יהודים יותר ממה שאני אוהב ערבים. כל החברים שלי הם יהודים ואני אוהב אותם כמו אחים והם אותי, אבל הרבה צעירים הם גזענים ולא יודעים מה זה צד"ל. כשהם רואים את חברים שלי ואותי מבלים ביחד הם שואלים אותם 'למה אתם מסתובבים עם ערבים?'".

לדברי חוסיין, הגזענות והשנאה כלפי הערבים בארץ רק הולכים ומתעצמים. "מיום ליום זה רק הופך ליותר גרוע. מאז חטיפת הנערים זה הפך לבלתי נסבל". חוסיין לא נדרש להתאמץ הרבה כדי להיזכר בסיטואציה שבה חווה את הגזענות על בשרו. "יצאתי עם חברים לבלות במועדון. עמדנו בתור והמאבטח בכניסה ביקש ממני להראות את תעודת הזהות שלי. הוא ראה את השם שלי ואמר שאני לא נכנס. חברים שלי שאלו אותו איך זה הגיוני שהם נכנסים ואני לא והוא אמר 'אתם יהודים והוא ערבי'. ככה, בפנים, במילים האלו. זה פוגע".

"למה אנחנו טורחים להתגייס לצבא?"

"ההורים שלנו נתנו את הנשמה למדינה ואף אחד לא מעריך את זה. ברגע שיש חיכוך בין יהודים וערבים ישר מתחילים לצעוק 'ערבים מסריחים'", מספר חוסיין, "כשזו המציאות אני שואל את עצמי למה אנחנו טורחים להתגייס לצה"ל? למה אבא שלי עזב הכל והגיע לפה?".

"יש כאלה שחושבים שכל הערבים בוגדים" (קבוצה 5)


למרות התהיות חוסיין מציין כי בנוגע לגיוס לצה"ל אין אצלנו כל ספק. "עוד שנה אני אמור להתגייס לצה"ל ולא משנה מה אני אמשיך את המסורת של אבא שלי. אם לא אני מי יתרום למדינה שמגינה ושומרת עליי? אתן לצבא את הכל". בשיחה מחמיא חוסיין לתמיכה שמעניק משרד הביטחון למשפחתו. "הם דואגים לנו להכל. הם לא נטשו אותנו. משרד הביטחון דואג לנו לדיור, חינוך ותעסוקה".

חוסיין מציין כי הוא מנסה להסביר לחלק מהמגדפים מי הם לוחמי צד"ל, אך לדבריו חלק מהמנאצים מסרבים לקבל את ההסבר. "יש כאלה שאומרים שמבחינתם כל הערבים הם בוגדים. אני יודע לעמוד על שלי ולא שותק לאלה שמקללים, אבל יש הרבה ילדים צעירים יותר שלא מסוגלים לעשות את זה. כל היום הם שומעים כמה הערבים הם נחותים ושהערבים הם מחבלים. כואב לי שהם צריכים לספוג את זה".