גל תקיפות: פוגעים בחיילים גאים

האגודה למען הלהט"ב תפרסם מחר את הדוח המלא על הומופוביה בישראל: במסמך מתוארים מקרים חמורים - חייל הומו שספג קללות ממתנדבי האגודה למען החייל בעזה, להט"בים שמותקפים פיזית, מופלים או סופגים עלבונות. הדוח ריכז גם התבטאויות של פוליטיקאים

מתנדבים קיללו חייל הומו (אילוסטרציה) (דובר צה"ל)

מסתבר שגם חיילים הומוסקסואלים ששירתו בעזה במבצע "צוק איתן" אינם חסינים מפני הומופוביה. כמה חיילים דיווחו לאגודה למען הלהט"ב כי מתנדבי האגודה למען החייל אמרו להם: "כל הכבוד לכם, תראו מה הולך בתל אביב, כל ההומואים והלסביות השמאלנים האלו נגד הצבא". כשאחד החיילים הזדהה כהומו, העלבונות נמשכו. מקרה זה ורבים נוספים מופיעים בדוח המלא שיפורסם מחר. אביגדור קהלני, יו"ר האגודה למען החייל, הבטיח כי יחקור את המקרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בדוח המלא יופיעו מאות מקרים של אלימות, עלבונות והתבטאויות נגד הקהילה הגאה של אנשי ציבור. מתוארים גם מקרים של תקיפה פיזית, אפליה בקבלה לעבודה, סירוב לתת שירות ללהט"בים וסירוב להשכיר להם דירות.

לדברי יו"ר האגודה למען הלהט"ב, שי דויטש, "לנתונים הצטרפו התבטאויות חמורות מפי אישי ציבור מרכזיים, מנהיגים פוליטיים ואנשי דת - 15% מכלל המקרים. מדובר במנהיגים ובמעצבי דעת קהל הגורמים לפילוג ומעודדים אפליה בחוק".

"הם הומואים, הם לא אנשים"

האגודה מציינת לשלילה את דברי שר החינוך שי פירון (יש עתיד) שאמר כי משפחה להט"בית אינה משפחה ואת דברי סגן שר החינוך אבי ורצמן (הבית היהודי) לפיהם "משפחה זה אבא, אמא וילד, ולא שני אבות וילד".

כמו כן, מוזכרים גם דברי מנכ"ל קבוצת הכדורגל מכבי פתח תקווה איציק לוזון בראיון לעיתון מקומי כי "אלה הומואים, הם לא אנשים" ודברי רב העיר רמת גן וראש פורום חות"ם יעקב אריאל כי אין להשכיר דירה לשתי נשים לסביות.

מהדוח עולה כי גם מי שאמונים על אכיפת החוק ואמורים לספק הגנה ללהט"בים החשים מאוימים - לעתים מגלים אלימות בעצמם. נהג שנעצר בתל אביב על ידי שוטרים הושלך בכוח לכביש ונאזק בכוח תוך כדי ששוטרת אמרה לו שתדאג שסודנים יבצעו בו מעשה סדום.

על פי הנתונים, האוכלוסייה החשופה ביותר למקרי הומופוביה היא קהילת הטרנסג'נדרים. 15% מכלל המקרים נוגעים לאוכלוסיה זו, ובכלל זאת כמה מן המקרים החמורים ביותר הכוללים תקיפה פיזית. מדובר בשיעור גבוה פי כמה משיעור הטרנסג'נדרים באוכלוסייה.