מאזעקות למשוואות: חוזרים לבגרויות

מחר ייבחנו תלמידי התיכון במועד מיוחד בבחינת הבגרות במתמטיקה בכל הרמות. חלקם מודה כי המלחמה והאזעקות פגעו בהכנה שלהם, ויש כאלה שמתכננים לילה לבן. ומה יעשה תלמיד שהתגייס בינתיים לצבא?

אנאל סמדג'ה לומדת בממ"ד (אנאל סמדג'ה)

תלמידים רבים ייבחנו מחר (חמישי) במועד ג' המיוחד של הבגרות במתמטיקה. לבחינה, שנחשבת ממילא לבגרות הקשה מכולן, נוסף גם הקושי של לימודים והכנות בדרום תחת אזעקות צבע אדום וירי רקטות. משרד החינוך כבר הודיע כי יעניק לכל הנבחנים תוספת זמן של 25%. הבחינה הראשונה ברמה של חמש יחידות לימוד תחל ב-09:00. הבחינה האחרונה בשלוש יחידות לימוד תסתיים ב-15:15.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבי עוטף עזה ותלמידים שכבר התגייסו לצה"ל בינתיים יוכלו להיבחן במועד מאוחר יותר. "רוב התלמידים נבחנים מחר בעיקר כדי לשפר, ביום הבחינה היו שתי אזעקות", סיפרה גילה, מנהלת תיכון מקיף ג' באשדוד. "יש כאלה שידעו תוך כדי הלחימה להטות את הכוחות שלהם ללימודים, ויש כאלה שזה היה קשה להם, כי יש להם אח או אבא בצבא". המנהלת הדגישה כי צוות בית הספר עשה כמיטב יכולתו בחופשה כדי לתת מענה לתלמידים, בעיקר בתחום הרגשי.

למרות המאמצים, הלחימה במבצע "צוק איתן" פגעה בהכנה של תלמידים רבים. יובל מאשקלון לא הצליחה ללמוד, ולא תיגש מחר לבחינה. "עשיתי מועד א', למועד ב' לא יכולתי לגשת בגלל המלחמה, ולא היה לי זמן בכלל ללמוד למועד ג'. 24 שעות של הפסקת אש זה לא מספיק לכלום", סיפרה.

גם אלה משדרות לא מרגישה מוכנה, למרות שהיא תיבחן מחר. "אף פעם לא באמת מרגישים מוכנים למתמטיקה", הסבירה אלה בחיוך. "לא הצלחתי להתכונן כי יש לי גם עיסוקים מחוץ לבית הספר - אני פעילה במועצות הנוער וגם מתנדבת, אבל אין מה לעשות - אני אלמד כל הלילה. אני מקווה שלפחות הפעם אזעקה לא תקטע לי את חוט המחשבה".

אנאל סמדג'ה מאשדוד לא רק הצליחה ללמוד לבגרות במתמטיקה, אלא אפילו משלבת לימודים לפסיכומטרי תוך כדי: "מצליחים לשלב ולתכנן זמנים כי אין ברירה. אני מרגישה מוכנה, בכל פעם ששמעו אזעקה פשוט הפסקתי ללמוד, ואחר כך המשכתי".