חוזרים לקייטנות בחלק מיישובי הדרום

פיקוד העורף פרסם את הנחיות ההתגוננות לציבור, במלאת שבוע למבצע "צוק איתן". ממחר ניתן יהיה לקיים לימודים במרחבים אשקלון, אשדוד ובאר שבע, בתנאי שהתלמידים והצוות יוכלו להיכנס למיגון תקני בהתאם לפרק הזמן העומד לרשותם. לא בכל הרשויות ממהרים לאמץ את השינוי

בעוד כוחות הביטחון ישלימו מחר (ב') שבוע שלם למבצע "צוק איתן", מפרסם פיקוד העורף הנחיות התגוננות מעודכנות לציבור. השינוי: במרחבים באשקלון, אשדוד ובאר שבע ניתן יהיה לקיים לימודים, בתנאי שהתלמידים והצוות יוכלו להיכנס למרחב מוגן בהתאם לפרק הזמן העומד לרשותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחד עם זאת, ביישובים בטווח של 0-40 קילומטרים מרצועת עזה, בעת הישמע אזעקה או קול נפץ , יש להיכנס למרחב המוגן תוך פרק הזמן העומד לרשותך. אין התקהלויות והתכנסויות מעל 300 איש בשטח פתוח וסגור.

ביתר חלקי הארץ, הנחיות המוכנות וההיערכות הן: בהישמע אזעקה או קול נפץ, יש להיכנס למרחב המוגן תוך פרק הזמן העומד לרשותך. בנוסף, אין באזורים אלה מגבלות על התקהלויות והתכנסויות. הדבר כולל גם לימודים/קייטנות, מקומות עבודה שאינם חיוניים ומרכזי קניות.

ולמרות השינוי בהנחיות, ברשויות המקומיות לא ממהרים לשנות את אורח החיים. בבאר שבע (רק בחינוך המיוחד), אשדוד, אשקלון, גן יבנה ובמועצות האזוריות מרחבים וחוף אשקלון כבר החליטו שלא לחדש את הקייטנות. מי שדווקא כן מתכוונות ליישם את ההנחיות הן המועצה האזורית שדות נגב ועומר.

"אני מאוד מעריך את העבודה של פיקוד העורף, אבל יש לי אחריות כלפי התושבים שלי ולכן לא נקיים מחר את לימודים ואת הקייטנות - גם באזורים הממוגנים", אמר ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני.

בעקבות ההחלטה, הודיע נציג פיקוד העורף כי ראשי הערים רשאים לקבל החלטות מן הסוג הזה, אם הם סבורים שתושביהם לא מוגנים או אם הם זקוקים לזמן התארגנות נוסף לחירום.

בהכנת הידיעה השתתפו ניר דבורי, תמיר סטיינמן ודפנה ליאל.