בחינת בגרות במתמטיקה תחת אש

בני הנוער ביישובי הדרום קמו לעוד יום מתוח, אלא שהפעם בנוסף לאיום הרקטות, חיכה לחלקם גם המועד השני של בחינת הבגרות האימתנית במתמטיקה. משרד החינוך החליט לקיים את הבחינות ביישובי הדרום במרחבים המוגנים, ולא לבטל אותן למרות המצב הביטחוני. "ציוני התלמידים לא ייפגעו", הבהירו

במשרד החינוך מנסים להרגיע את אלפי התלמידים שנאלצו לערוך היום (חמישי) את מועד ב' של בחינת הבגרות במתמטיקה תחת אש. במשרד מבהירים כי בשל המצב הביטחוני והשיבושים שנוצרו במהלך הבחינה - ציונם של התלמידים לא ייפגע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תלמידים אשר נרשמו למבחן זה, אך לא יכלו להיבחן כראוי ולמצות את יכולתיהם יוכלו לגשת למועד ג'", הבהירו היום במשרד החינוך. "תלמידים אשר לא יוכלו לגשת למועד ג', בשל הגיוס לצה"ל יינתן להם מענה פרטני באמצעות בית הספר".

לתחושת הכעס והבילבול היו שותפים הבוקר תלמידי בית הספר מקיף ז' באשדוד, שכמו בתיכונים רבים אחרים בטווח ירי הרקטות, נבחנו לאחר כמה ימים שבהם נאלצו רבים מהם לרוץ למרחבים המוגנים תוך בחינה.

התלמידים באשקלון, היום (חדשות 2)

משרד החינוך החליט שלמרות המצב הביטחוני, בחינות הבגרות תיערכנה כסדרן גם ביישובי הדרום. עם זאת, הבהירו במשרד החינוך שהבחינות תתקיימנה עם הדגשים הבטיחותיים עקב המצב. באשקלון קטעו האזעקות הבוקר את בחינת הבגרות יותר מפעם אחת. בכל פעם שהצופרים הופעלו, נצמדו התלמידים לקירות וכעבור זמן קצר שבו למקומותיהם והמשיכו בבחינת הבגרות כרגיל.

הבחינות במקיף ז' באשדוד התקיימו במקלטים של בית הספר, והדגש המרכזי היה לשמור על השגרה ככל שניתן. חלק מהתלמידים החליטו שלא להגיע לבחינה הבוקר והעדיפו להמתין למועד נוסף שיינתן להם במיוחד, אך מרביתם הגיעו להיבחן למרות המצב הביטחוני.

חלק מתלמידי כיתה י"ב שסיימו את שנת הלימודים האחרונה שלהם, יתגייסו בקרוב לצה"ל, ולמעשה זהו הביקור האחרון שלהם בבית הספר, רגע לפני שהם עולים על מדים. לכן הם העדיפו שלא לדחות את הבחינה ולהגיע הבוקר לבית הספר. כעת הם יכולים לנשום לרווחה לאחר ההודעה שפרסם משרד החינוך.