היום: אין קייטנות באשדוד, אשקלון ובאר שבע

בפיקוד העורף החליטו לא להטיל מגבלות על קיום אירועים פומביים או לימודים באזור גוש דן ובירושלים, וגם בעוטף עזה יתקיימו לימודים וקייטנות בסמוך למרחבים מוגנים. באשדוד, אשקלון ובאר שבע הוחלט לא לקיים את המסגרות החינוכיות בשל ירי הטילים

אילוסטרציה

הנחיות פיקוד העורף ליום השלישי למבצע "צוק איתן": כפי שהוחלט כבר לאחר היממה הראשונה למבצע והשיגורים הרבים לאזורים אלו, גם היום (ה') לא יתקיימו קייטנות לימודים במסגרת "בית הספר של החופש הגדול" במרחבי אשדוד, אשקלון ובאר שבע. בעוטף עזה, לעומת זאת, יתקיימו לימודים בסמוך למבנים ממוגנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במרחק של 40 קילומטרים מרצועת עזה - טווח הכולל גם את באר שבע - ההתקהלויות וההתכנסויות מעל 300 איש עדיין אסורות. לעומת זאת, אין במרחבים אלו מגבלות על הגעה למקומות העבודה גם אם אינם מוגדרים חיוניים, ואין מגבלות על התכנסות במרכזי קניות.

במקביל שואף פיקוד העורף לחזור לשגרה באזור המרכז, לאחר שביממות האחרונות הגיעו הטילים לאזור תל אביב ואף לחדרה וזכרון יעקב. במרחבי עמק חפר, שרון, דן, שפלה, בית שמש, ירושלים ומנשה אין איסור או מגבלות על לימודים וקייטנות במבנים בהם יש מרחב מוגן בטווח של עד דקה וחצי יפעלו כרגיל, ובפיקוד העורף מדגישים כי אין בשלב זה מגבלה על התקהלויות והתכנסויות, ובהן חתונות.

מעיריית ירושלים הודיעו כי הפעילות בכל הקייטנות ובתי הספר של החופש הגדול תתקיים כרגיל: "במידת הצורך ייכנסו התלמידים למרחב הכי מוגן שיש על פי הנחיות פיקוד העורף". במקומות בירושלים בהם הלימודים מתקיימים במבנים ניידים, הנהלת בית הספר או הגן אחראית לתיאום מיקום חלופי. כמו כן נמסר כי "בחינת הבגרות במתמטיקה תתקיים בירושלים כרגיל בהתאם ובכפוף להנחיות פיקוד העורף העדכניות".

בחינת הבגרות במתמטיקה - רק בבתי ספר ממוגנים

במשרד החינוך הבהירו אתמול כי בבתי ספר בהם לא קיים מרחב מוגן המאפשר קיומה של בחינת הבגרות במתמטיקה (מועד ב') שתיערך היום, תתקיים בחינה נוספת במועד ג'.

תלמידים שמעוניינים לגשת לבחינה מחר ובבית הספר שלהם קיים מורחב מוגן, יוכלו להיבחן. עם זאת, תלמידים שמרגישים שאינם מסוגלים להיבחן לאור המצב, גם אם בבית הספר שלהם קיים מרחב מוגן, יוכלו לגשת לבחינה הנוספת במועד השלישי שייערך ב-7 באוגוסט.

במשרד החינוך הבהירו שתלמיד שיבחר לגשת לבחינה מחר לא יוכל לגשת גם לבחינה הנוספת. בחינת הבגרות במתמטיקה מועד ג' רלוונטית עבור תלמידים המתגוררים ביישובים הנתונים תחת ירי הטילים שנרשמו למועד ב' - אך לא ניגשו אליו.

מבצע "צוק איתן" - עדכונים אחרונים:

מועצת הביטחון תדון היום בהסלמה ובירי מעזה

מה אומרים המספרים של פיקוד העורף שמופיעים על המסך בזמן אזעקה? הרשימה המלאה

מבוכה בשידור: רשתות החדשות הזרות לא מבחינות בין ישראלים לפלסטינים

רדיו תחת אש: משדרים מהמקלט

צפו: פגיעות ישירות של צה"ל בעזה

חמאס: כיוונו אל הכור בדימונה

נתניהו: "החלטנו להגביר את התקיפות"

משק בחירום: למי מגיעים פיצויים?