קייטנות במרחבים מוגנים: המדריך המלא

בהתאם להנחיות פיקוד העורף, בחלק מהמקומות בהם מתקיימת פעילות חינוכית בבתי הספר - היא תימשך למרות ההסלמה, בתנאי שיש מרחב מוגן קרוב מספיק לתלמידים. בערים רבות - אין לימודים. האם יש קייטנות היום ביישוב שלכם? המדריך המלא

לומדים במרחב מוגן (פלאש 90)

למרות שהחופש הגדול כבר כאן, בחלק מבתי הספר מתקיימות "קייטנות של החופש הגדול" - פעילות חינוכית לקיץ בתוך בתי הספר. בחלק מהמקומות, הקייטנות יתקיימו למרות ההסלמה הביטחונית, בכפוף לכך שיש מרחב מוגן קרוב מספיק ונגיש לתלמידים. במקומות רבים נוספים - לא יתקיימו קייטנות כלל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הנחיות פיקוד העורף ועיריית ירושלים, הוחלט כי בתי הספר של החופש הגדול הפועלים באתרים ובמבנים בהם יש מרחב מוגן בטווח של עד דקה וחצי יפעלו כרגיל. המוסדות בבירה הונחו לתרגל ירידה למקלטים במקרה של אזעקה. בביתר עילית יתקיימו הקייטנות כרגיל.

קרוב לרצועה, במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב, מערכות החינוך יפעלו במבנים בהם יש זמינות למרחב מוגן בטווח של 15 שניות. ביישובים העורפיים תתקיים הפעילות בתוך המקלטים. מנגד, בגן יבנה לא יתקיימו קייטנות ומופעלת שמרטפיה לילדי עובדים חיוניים בשעת חירום.

בערים רבות בדרום לא יתקיימו קייטנות בכלל. באשדוד לא תפעל אף מסגרת חינוכית, גם לא במרחב מוגן, וגם לא באשקלון. במכללה האקדמית אשקלון לא יתקיימו בחינות. גם עיריית קריית גת החליטה לא לקיים כל פעילות חינוכית.

גם באזור גוש דן מתעוררים לבוקר מתוח אחרי הירי אמש לתל אביב וצפונה ממנה - עד חדרה. בתל אביב יתקיימו כל הקייטנות והאירועים כסדרם אלא אם כן תודיע העירייה אחרת. פעילויות וקייטנות המתבצעות שלא בקרבת מרחבים מוגנים לא יתקיימו בעיר. ברעננה יתקיימו קייטנות רק אם יש במבנה מרחב מוגן במרחק של דקה וחצי והמקלטים הציבוריים פתוחים. בהוד השרון מתקיימים הלימודים כסדרם.