מזכ"ל בני עקיבא העולמית קרא לנקמה: "בדם האויב יכופר הביזיון"

הרב נעם פרל, מזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית, קרא בפייסבוק לנקמה על רצח שלושת הנערים ביהודה ושומרון - וחולל סערה. "בעל הבית השתגע למראה גופות בניו", כתב הרב. גולשים רבים, ביניהם בוגרי בני עקיבא, הביעו זעזוע מהדברים, אחרים הביעו תמיכה

"להפוך לצבא נוקמים". למצולמים אין קשר לכ (רויטרס)

מזכ"ל תנועת בני עקיבא העולמית הרב נעם פרל חולל סערה ברשת כשקרא בעמוד הפייסבוק שלו לנקמה קשה, בעקבות רצח שלושת הנערים ביהודה ושומרון. הסטטוס שכתב פרל זכה למספר רב של שיתופים ותגובות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אומה שלמה ואלפי שנות היסטוריה תובעים נקמה, ממשלת ישראל מכונסת לישיבת נקמה שאינה ישיבת אבל, בעל הבית השתגע למראה גופות בניו, ממשלה שתהפוך את צבא המחפשים לחיל נוקמים, חיל שלא יעצר בקו 300 ערלות פלישתים, בדם האויב יכופר הביזיון ולא בדמעותינו !!!", כתב פרל.

גולשים רבים, בהם בוגרי תנועת בני עקיבא, הביעו התנגדות לדברי הרב. "מי חינך אותנו לנקמה? הרב קוק? הרב נריה? הרב עמיטל? הרב בינה? בשעה הזו לוקחים נשימה עמוקה וקודם כל שותקים, אתה מנהיג אדוני המזכ״ל, לא אחרון המתלהמים", הגיב אחד הגולשים. "אני מתבייש לומר שהייתי חבר בבני עקיבא. בושה וחרפה לתנועה שאתה המנכ"ל שלה. לא אלה הערכים שעליהם גדלתי", כתב חניך לשעבר בתנועה.

מנגד, רבים אחרים הביעו תמיכה בדבריו של פרל וקראו גם הם לנקמה. "לכל האנשים שנגד נקמה, אתם כל כך מתונים ומתורבתים שההתלהמות שלכם כאן מזכירה לי בדיוק אצל מי בעיות המוסר ולמי יש מוסר כפול. לכם", הגיב תלמיד לשעבר של פרל, שהביע תמיכה בדבריו. יחד עם זאת הדגיש כי אינו קורא לאלימות.

הרב נעם פרל מסר בתגובה:"מהימים שלפני קום המדינה ועד השנים האחרונות, המחתרות ואחרי זה צה"ל קיימו מדיניות של נקמה על פגיעות ביהודים באשר הם, באוויר בים וביבשה. קראתי ואני ממשיך לקרא לצבא כגוף הביטחוני והממלכתי של המדינה לחזור לאותה מדיניות של תגובה על כל פגיעה ביהודים".