תלמידי היסודי יוצאים לחופש הגדול

כמיליון וחצי תלמידי בתי הספר היסודיים חוגגים היום את יציאתם לחופש הגדול, שיימשך עד תחילת חודש ספטמבר. אל התלמידים יצטרפו כ-70 אלף מורים וכ-16 אלף גננות. שר החינוך פירון: "ניקח אחריות על התלמידים בזמן החופשה"

החופש החל. ארכיון (חדשות 2)

כמיליון ו-400 אלף תלמידי בתי הספר היסודיים וגני הילדים יסיימו היום (ב') את שנת הלימודים תשע"ד ויפתחו באופן רשמי את חופשת הקיץ. בכך יצטרפו התלמידים הצעירים ליותר מ-600 אלף תלמידי התיכונים וחטיבות הביניים, שהחלו כבר את חופשתם לפני 10 ימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ממשרד החינוך נמסר כי מדובר ב-948,059 תלמידי יסודי ו- 453,733 ילדים הלומדים בגנים שייצאו היום לחופש הגדול. אליהם יצטרפו עוד 74,725 מורים ו-16,552 גננות. עם סיום היום האחרון ללימודים, למעלה משני מיליון תלמידים וילדי גנים ישהו בחופשת הקיץ.

"אני מברך את עובדי ההוראה והתלמידים לרגל יציאתם לחופשת הקיץ", אמר אתמול שר החינוך שי פירון לתלמידים. "החופשה מהווה בעבורכם הזדמנות למנוחה, לשינוי מסגרת היום וניצולו לטובת פעילויות אחרות שאינן מתאפשרות במסגרת ימי שגרה".

השר גם התייחס לקייטנות החינוכיות שמתכוון משרדו להפעיל לראשונה במהלך חודשי הקיץ. "כחלק מהתפיסה שמוביל המשרד, אנחנו ניקח אחריות על התלמידים גם במהלך ימי החופשה. אנחנו נעניק לילדים ולבני הנוער מעטפת חינוכית רחבה, אשר תכלול מגוון רחב של פעילויות הפגה והעשרה".

פירון ציין כי משרד החינוך יעמיד לרשות המשפחות הטבות לצורך ביקורים במוזיאונים ובמוסדות תרבות במהלך החופשה. "אני מאחל לכולם חופשה בטוחה ומהנה", הצהיר.