ימים לפני החופש הגדול: שיבושים במערכת החינוך

מארגני "מחאת הסרדינים", שמוחים על הצפיפות בכיתות, קראו להורי התלמידים בבתי הספר היסודיים להביא את ילדיהם לבית הספר רק בשעה תשע ולהפגין מול בתי הספר. "בית הספר ריק עכשיו מילדים - 700 תלמידים לא הגיעו לכיתה", סיפרה אחת ממארגנות המחאה

אילוסטרציה (חדשות 2)

יוצאים לחופש הגדול ברגל שמאל: מובילי "מחאת הסרדינים", שדורשים להפחית באופן מיידי את הצפיפות בכיתות הלימוד, ביקשו מהורי התלמידים בבתי הספר היסודיים להביא הבוקר (ו') את ילדיהם לכיתה רק בשעה תשע - וכל זאת ימים ספורים לפני היציאה לחופש הגדול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במקביל ייערכו היום הפגנות בבתי ספר שונים ברחבי הארץ, למרות ששר החינוך שי פירון הציג בפני ראשי המחאה את תוכניתו לצמצום מספר התלמידים בכיתה. המארגנים מוחים על כך שתוכניתו של פירון תצא לפועל רק בשנת הלימודים תשע"ו, בניגוד לדרישת ההורים ליישם את היוזמה כבר בעוד כחודשיים, עם פתיחת שנת הלימודים תשע"ה.  

אורטל שניצר, ממובילות המחאה, סיפרה הבוקר לחדשות 2 Online: "בית הספר ריק עכשיו מילדים - 700 תלמידים לא הגיעו לכיתה. כל ההורים נענו לדרישה - אנחנו יוצאים למחאה כבר בשעות הבוקר. אנחנו מתרגשים ורוצים להשמיע את קולנו - זו החובה שלנו לדאוג לעתיד ילדינו. גם בבית הספר תומכים במאבק, ואומרים שהוא הדבר הנכון - גם להם קשה להשתלט על 40 תלמידים בכיתה".

שניצר, אם לילדים שלומדים בבית ספר בחולון, הסבירה שההורים לא רוצים שגם בשנה הבאה ייפתחו כיתות לימוד עם 40 תלמידים: "לפי הדוח של ה-OECD אנו במקומות האחרונים. האם לשם אנחנו שואפים? אנחנו נכשלים בחינוך. אנחנו מקווים שזה יגרום למערכת להתעורר. זה התחיל כאן בחולון, אבל הבנו שזו בעיה כלל ארצית -קיבלנו פניות מראשי מועצה והורים מכל הארץ".

השר פירון (חדשות 2)

התיכונים יצאו בשבוע שעבר לחופשה

בשבוע שעבר סיימו 673,280 תלמידי התיכונים וחטיבות הביניים את שנת הלימודים תשע"ד ויצאו לחופש, ובעוד מספר ימים יצטרפו אליהם כמיליון וחצי תלמידי בתי הספר היסודיים וגני הילדים. התלמידים ישובו אל ספסל הלימודים ביום הראשון של חודש ספטמבר, לראשונה מאז הוחזר על ידי משרד החינוך להיות התאריך הרשמי לפתיחת שנת הלימודים.

כמו כן, במשרד החינוך הביעו סיפוק רב מכך שכ- 70% מקרב תלמידי כיתות א' ו- ב' נרשמו לתכנית "בתי הספר של החופש הגדול". מדובר ביותר מ-150 אלף תלמידים שהבטיחו את מקומם בתכנית. על פי נתוני משרד החינוך, כל הרשויות בישראל (250 רשויות מקומיות) הביעו את הסכמתן להצטרף לפרויקט.

בנוסף, עד כה כ- 4,000 מורים ומנהלים הצטרפו לתכנית וכן כ-5,000 סטודנטים לחינוך וסטז'רים לחינוך נרשמו באתר של המשרד להרשמה לעבודה בתכנית. הורים המעוניינים להצטרף לתכנית מוזמנים לפנות לבתי הספר ולרשויות המקומיות ולברר לגבי אופן ההרשמה.