מלחמת הגרסאות על פרשת המין שהייתה או לא הייתה: תלמידות בבי"ס סיפקו שירותי מין?

דיון על פרשיות המין בקריית גת ובראשל"צ, בוועדה לזכויות הילד, העלה פרשה חדשה על סדר היום. יו"ר הוועדה, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס, טוענת כי נערות הלומדות בבת ים עוסקות בזנות וכי העירייה לא טיפלה במקרה, אף על פי שהוא הובא לידיעתה. אולם בעיריית בת ים מכחישים: "איננו מכירים את המקרה". גם למשטרה לא הוגשה תלונה

לוי-אבקסיס, ארכיון (חדשות 2)

ח"כ אורלי לוי-אבקסיס "הטילה פצצה" היום (ג') כשחשפה פרשת מין שאירעה לכאורה בבית ספר בבת ים. "תלמידות בית ספר בבת ים מספקות שירותי זנות לבגירים במהלך ההפסקות באמצע יום הלימודים", אמרה לוי במהלך דיון של הוועדה לזכויות הילד, ועדה שבראשה היא עומדת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוי-אבקסיס דיווחה על המידע שהגיע אליה בעניין הפרשה החמורה כביכול, וטענה כי למרות שהמידע הזה הועבר לגורמים במערכת החינוך ומערכת הרווחה בעיר, הנושא כלל לא טופל.

אולם בעיריית בת ים שללו את טענותיה, ומסרו בתגובה כי הם אינם מכירים את המקרה המדובר: "צר לנו שח"כ לוי-אבקסיס עושה לעצמה כותרות על ידי הכפשת שירותי הרווחה והחינוך של עיריית בת ים. כל מה שמגיע לידינו מטופל באופן מיידי ובמקצועיות רבה. ראוי שחברת הכנסת תבדוק את המידע שמגיע לידיה לפני שהיא מייצרת ספינים תקשורתיים".

גם במשטרה אומרים שהם לא מכירים תלונה שכזו, אך בשל הדברים שהעלתה יושבת ראש הוועדה לזכויות הילד בכנסת - הפרטים ייבדקו.

אילוסטרציה (חדשות 2)

לוי-אבקסיס: "עומדת לחלוטין מאחורי הדברים"

לוי-אבקסיס, מסרה בתגובה לעיריית בת ים: "אני עומדת לחלוטין מאחורי הדברים המצערים שנחשפו היום בוועדה. מוטב היה אם בעיריית בת ים היו מקיימים בדק בית אמיתי ופועלים לאיתור אותן תלמידות ולא מנסים לטאטא את העדויות החמורות האלו מתחת לשטיח. בין אם הם ידעו ולא עשו דבר, ובין אם לא ידעו מה מתרחש בתוך עירם פנימה - בדומה למה שהתרחש בקריית גת וראשון לציון, הדבר חמור ודורש בדיקה מעמיקה".

על פי הדיווח שהגיע לח"כ לוי-אבקסיס, לפני מספר חודשים הגיע מידע לגורם מקצועי בתחום החברתי על קבוצת נערות בגילאי העשרה הלומדות בבית ספר בבת ים, הנוהגות לקיים יחסי מין עם מבוגרים תמורת כסף. על פי הבדיקה שביצע הגורם, התלמידות נוהגות לצאת מדי הפסקת עשר משטח בית הספר ולהגיע לבניין הממוקם בסמוך.

מהבדיקה עולה כי שירותי המין ניתנים ב"דירת מפגש" הקיימת בבניין הסמוך לבית הספר. לאחר פרק זמן של כ-40 דקות, התלמידות חוזרות לבית הספר וממשיכות את יום הלימודים.