החופש הגדול יוצא לדרך

יותר מ-670 אלף תלמידי חטיבות הביניים והתיכונים ברחבי הארץ החלו הבוקר את חופשת הקיץ, שתימשך יותר מחודשיים. לראשונה מאז קיצור החופשה בשנה שעברה, ישובו התלמידים לספסל הלימודים בתחילת ספטמבר

החגיגה החלה. ארכיון (חדשות 2)

החל מהיום (ו') יסיימו 673,280 תלמידי התיכונים וחטיבות הביניים את שנת הלימודים תשע"ד, ויפתחו באופן רשמי את חופשת הקיץ. לחופשה הארוכה ייצאו גם 71,437 עובדי הוראה, המלמדים בבתי הספר. בתחילת החודש הבא יצטרפו אליהם עוד כמיליון וחצי תלמידי בתי הספר היסודיים וגני הילדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התלמידים ישובו אל ספסל הלימודים ביום הראשון של חודש ספטמבר, לראשונה מאז הוחזר על ידי משרד החינוך להיות התאריך הרשמי לפתיחת שנת הלימודים.

טרם יציאתם של התלמידים לחופשת הקיץ, התקיימו בבתי הספר שעורי הכנה לקראת החופשה. בין היתר, נחשפו התלמידים לפעילויות שמציע משרד החינוך בימי החופש הגדול. במשרד החינוך ציינו כי כל התכניות והפעילויות המוצעות יפורטו באתר המשרד באינטרנט.

כמו כן, במשרד החינוך הביעו סיפוק רב מכך שכ- 70% מקרב תלמידי כיתות א' ו- ב' נרשמו לתכנית "בתי הספר של החופש הגדול". מדובר ביותר מ-150 אלף תלמידים שהבטיחו את מקומם בתכנית. על פי נתוני משרד החינוך, כל הרשויות בישראל (250 רשויות מקומיות) הביעו את הסכמתן להצטרף לפרויקט.

בנוסף, עד כה כ- 4,000 מורים ומנהלים הצטרפו לתכנית וכן כ-5,000 סטודנטים לחינוך וסטז'רים לחינוך נרשמו באתר של המשרד להרשמה לעבודה בתכנית. הורים המעוניינים להצטרף לתכנית מוזמנים לפנות לבתי הספר ולרשויות המקומיות ולברר לגבי אופן ההרשמה.