החשד להדלפת הבגרות: "הופתענו, הוא מורה מצוין"

בבית הספר במרכז לא מאמינים כי המורה האהוב הדליף את בחינת הבגרות באנגלית לתלמידים . "הוא מורה מוערך כבר שנים", סיפרה מנהלת בית הספר לחדשות 2 Online. תלמידה: "קשה לי להאמין שהוא ניצל את הסמכות שלו". המורה זומן לבירור וההורים דורשים כי התלמידים לא יצטרכו לחזור על הבחינה

"מורה מסור לתלמידים". אילוסטרציה (אייל בן יעיש)

בבית הספר במרכז קיבלו בהפתעה את הידיעה כי רכז הבגרויות בתיכון חשוד כי הדליף את בחינת הבגרות באנגלית לתלמידים. "הוא מורה מאוד מוערך ואהוב על התלמידים והצוות", סיפרה לחדשות 2 online מנהלת בית הספר. "קשה לי להאמין שהוא יכול לעשות דבר כזה", הוסיף הורה, "כל בית ספר היה רוצה מורה כזה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה הובא לידיעתי אתמול בערב ואז מיד דיווחתי לכל הגורמים", ציינה מנהלת בית הספר. "הוא כבר שנים עושה את התפקיד, על הצד הטוב ביותר, הוא מורה מצוין". היא ביקשה להדגיש כי מדובר בחשד בלבד, אך יחד עם זאת ציינה כי בבית הספר רואים את האירוע בחומרה.

במהלך היום נערך למורה בירור עם מנהלת בית הספר וגורמים בעירייה - שם שטח את גרסתו לאירועים. "לדבר איתו זה הימה מעמד מאוד, מאוד קשה", סיפרה המנהלת.

הורים בתיכון הביעו חשש מהשלכות החשדות על התלמידים. "אנחנו בהלם", סיפר הורה נוסף לחדשות 2 Online. "אני מקווה שהתלמידים לא יאלצו לעבור שוב את הבחינה".

"כולם מדברים על זה עכשיו, למרות שכבר היו על זה שמועות", אמר אחד התלמידים להוריו. "האמת שנראה לי די מוזר שהוא יעשה משהו כזה בכוונה. ואם כן לא ברור לי למה".

החשד: הבגרות הודלפה. אילוסטרציה (חדשות 2)

קבוצות הווטסאפ גועשות: "לא נתנו לנו להעתיק"

מאז שעות הצהריים קבוצות הוואטסאפ של התלמידים בשכבה י"ב גועשות, עם השערות שונות לגבי מה עומד מאחורי המקרה. "אף אחד לא נתן לנו להעתיק, האמת שאולי כן שווה שיעשו לנו מועד ב', כי לא הלך לי כל כך טוב", כתב תלמיד.

תלמידת כיתה י"ב בתיכון סיפרה: "קשה לי להאמין שהמורה שמדברים עליו עשה מעשה כזה וניצל את הסמכות שלו ואני מניחה שקרתה אי הבנה. אני יכולה להגיד שהוא מאוד מסור, עוזר וערכי ומנוסה בתחום שלו ולא אדם שעובר על הכללים"‎.

יו"ר מועצת התלמידים הארצית גל יוסף שוחחה עם תלמידים בשכבות י"א וי"ב בבית הספר, ולדבריה, הם אינם מכירים מקרה של מבחן שהודלף לתלמיד. "הם סיפרו שהוא הרבה זמן מורה שם ושזה מוזר שזה הוא ושהשם שלו עלה", סיפרה.

יו"ר ועד ההורים בעיר, בה נמצא בית הספר, הדגיש כי ההורים מחכים להסברים. "היות והוא עובד משרד החינוך אנו מצפים שהוא יטופל כמו שצריך", אמר. "הוא יצטרך לתת הסברים. אני מצפה שהתלמידים לא ייפגעו. אנו רוצים טוהר בחינות ולא ניתן יד וגב למרמה, אם אכן זה מה שקרה".