חשד: מורה הדליף את בחינת הבגרות באנגלית לתלמידים

רכז בחינות בגרות בבית ספר במרכז חשוד כי פתח את בחינות הבגרות באנגלית בכל הרמות, טרם המבחן, והעביר את הטפסים למספר תלמידים. במשרד החינוך מתכוונים להגיש תלונה במשטרה. מנכ"לית המשרד: "נטפל במקרה במלוא החומרה". מנהלת בית הספר: "המורה הושעה מעיסוק בבגרויות"

אילוסטרציה (AP)

סערה במערכת החינוך: משרד החינוך הודיע היום (ו') כי הוא מתכוון להגיש תלונה במשטרה, לאחר שהתעורר חשד כי מורה בבית הספר במרכז הארץ הדליף את בחינות הבגרות באנגלית, בכל הרמות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, המורה, המשמש כרכז בחינות הבגרות בבית הספר, פתח את מחברות הבחינה אתמול והדליף עותקים מהן למספר תלמידים.

הנוהל קובע כי הבחינות שמגיעות מהדואר צריכות להיפתח רק שעה לפני הבחינה ועד אז עליהן להיות מאוחסנות בחדר סגור. המורה חשוד שהפעם פתח את החבילה לפני הזמן.

במשרד החינוך ציינו כי מדובר במקרה חריג מאוד. "הנהלת בית הספר חשפה את הפגיעה בעקבות ממצאים אשר הגיעו אליה. מנהלת בית הספר עדכנה באופן מידי את משרד החינוך כדי לטפל בעניינו של המורה ללא כל שיהוי", ציינו במשרד. אתמול נבחנו בכל הרמות באנגלית כ-75 אלף תלמידים בכל הארץ.  

הנושא יועבר לחקירת משטרה כדי שזו תערוך בדיקה יסודית של הנושא. במקביל, הוחלט על ידי בית הספר, ובשיתוף משרד החינוך, כי למורה לא תהיה כל נגיעה לבחינות הבגרות, עד לתום הטיפול בעניין.

"המשרד רואה בחומרה רבה כל פגיעה בטוהר הבחינות", ציינה מנכ"לית משרד החינוך מיכל כהן. "כל מקרה שייחשף יטופל במלוא החומרה, ובאופן שאינו משתמע לשתי פנים". היא הוסיפה כי עקרון השמירה על טוהר הבחינות חייב לשמש "נר לרגלה של מערכת, המקנה לתלמידיה ערכים של יושרה והגינות. מדובר במסר חשוב שאסור להקל בו ראש".

מנהלת בית הספר סיפרה לחדשות 2 Online: "אנו רואים את האירוע בחומרה ומידת הנזק טרם התבררה. לפי שעה, לא ידוע אם הבחינה הודלפה לתלמיד זה או אחר. אנו מחנכים את תלמידינו ליושרה, הגינות וטוהר מידות". אשת החינוך הוסיפה כי טרם ברור האם ייפסלו בחינות. "בינתיים רק הוגשה תלונה למשטרה להמשך החקירה".