משפחת פצוע בפיגוע בירושלים תגורש לדרום-קוריאה?

סה הו צ'אנג, יליד קוריאה הדרומית, נפגע בפיגוע באונ' העברית לפני 12 שנים. הוא הקים משפחה בישראל ומאז אותו פיגוע הוא עובר טיפול רפואי ממושך. כעת המדינה מבקשת לגרש את משפחתו - אשתו וילדיו, חן ורועי, לארץ מוצאם. כל תחינותיו של צ'אנג לשנות את רוע הגזירה נענו עד כה בשלילה מצד משרד הפנים

כבר 14 שנה שסה הו צ'אנג חי בישראל עם אשתו חנה וילדיו חן ורועי. כנוצרי אוהב ישראל הוא הגיע לכאן ללמוד באוניברסיטה העברית, אך אירוע טרגי אחד כרך את גורלו בישראל: מטען חבלה שהונח בקפיטריה בקמפוס הר הצופים התפוצץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פיגוע הטרור האכזרי גרם למותם של תשעה אנשים ולפציעתם של כ-100 בני אדם, בהם היה גם צ'אנג. "עץ בגודל 30 סנטימטר נכנס לריאה, נשברו שלוש עצמות וברזלים נכנסו לבטן", סיפר צ'אנג לחדשות 2, "אני לא ידעתי מה לעשות".

צ'אנג ניצל אך נכווה אנושות, ומאז פתח בטיפולי שיקום קשים שכובלים אותו לישראל עד היום. בעקבות הפיגוע, על פי הנוהל, הוא זכה למעמד של תושב זמני, אבל רק הוא. לבדו. לאשתו ולילדים שנולדו לו בישראל אסור להיות כאן.

רוצה להישאר עם משפחתו. סה הו צ'אנג (חדשות 2)

"משרד הפנים ממשיך להתיש"

"כל החברים שלי פה ואני מרגישה שישראל זה הבית שלי", אמרה בתו חן צ'אנג. "כאילו הם לוקחים את הזכויות שלנו להיות משפחה אחת ולחיות ביחד". כבר שנים שהמשפחה עותרת ומבקשת להסדיר את מעמדה אך לא זוכה למענה. "משרד הפנים ממשיך להתיש ולא לתת תשובה לדבר שהוא כל כך בסיסי", טענה עו"ד שרה וינברג המייצגת את צ'אנג ומשפחתו מטעם משרד עורכי הדין של יהודה רווה.

בקרוב יסיים צ'אנג את הדוקטורט שלו, ולאחר מכן הוא יצטרך להישאר כדי להשלים את שיקומו. כעת הוא מקווה רק לדבר אחד - שמשפחתו תוכל להישאר איתו.

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה כי בעקבות פניית חדשות 2, מנכ"ל הרשות הודיע שיאשר למשפחה כולה להישאר בישראל.