בעקבות הפרסום: הוקפא הקיצוץ ביום הלימודים הארוך

אחרי שאתמול פרסמנו במהדורה על כוונת משרד החינוך לקצץ בתכנית ליום לימודים ארוך בבתי הספר וגני הילדים, הודיע משרד החינוך על הקפאת המהלך. המשמעות: ההורים לא יצטרכו לדאוג עוד לסידור לילדים בימים בהם היתה כוונה לקצץ. יחד עם זאת, עדיין מתוכננת פגיעה בתכניות הסיוע לתלמידים החלשים

ההורים יכולים לנשום לרווחה. אילוסטרציה (חדשות 2)

ההורים יכולים לנשום לרווחה: בעקבות הפרסום בחדשות 2 על ההחלטה לקצץ בתכנית ליום לימודים ארוך החליטו במשרד החינוך היום (ד') להקפיא את המהלך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול פרסמנו במהדורה המרכזית כי בכוונתו של משרד החינוך לבצע קיצוצים בשני פרויקטים שנועדו לסייע לאוכלוסיות חלשות - זאת בשל הקיצוץ הרוחבי במשרדי הממשלה.

הקיצוץ הראשון תוכנן בתכנית "מילת", אותה תכנית ליום לימודים ארוך. הכוונה היתה לקצץ בשישה ימים בבתי הספר היסודיים וב-12 ימים בגני הילדים - כך שההורים היו צריכים למצוא סידור לילדים לימים אלו.

התכנית פועלת בעיקר במקומות חלשים מבחינה סוציו-אקונומית, ביותר מ-100 רשויות, והיא גם חלק מהמלצות ועדת טרכטנברג ליום לימודים ארוך לילדים בגילאי 3 עד 9. אחרי הפרסום אתמול הגיעו פניות רבות למשרד החינוך, מצד מורים והורים, על הכוונה לבטלה מה שהוביל אל ההחלטה להקפיא את הקיצוץ. 

יחד עם זאת, הקיצוץ השני עליו דיווחנו עומד בעינו. מדובר בקיצוץ בפרויקט רווחה חינוכי של שיקום שכונות - מדובר בכסף שהועבר לתלמידים החלשים ביותר במערכת, לתגבורים, להכנה לכיתה א' ולזיהוי ילדים עם צרכים מיוחדים. ממסמך פנימי עולה כי בחלק גדול מהרשויות התקציב יקוצץ בלמעלה מ-30%.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה אתמול כי הקיצוצים הללו הם חלק מקיצוץ רוחבי שהושת על משרדי הממשלה כחלק מתקציב 2013.