שנת הלימודים הארוכה יוצאת לדרך: החלה ההרשמה ל"בית הספר של החופש הגדול"

לאחר שבחודש שעבר הציג שר החינוך שי פירון את תכניתו להארכת שנת לימודים בשלושה שבועות, היוזמה קורמת היום עור וגידים: ב-250 רשויות מקומיות תחל ההרשמה לתכנית, במהלכה ילמדו תלמידי בתי הספר היסודיים במסגרת העשרה עד ל-21 ביולי. העלות: 450 ש"ח לתלמיד

מסגרת חינוכית לצמצום הפערים (רויטרס)

שנת הלימודים הארוכה יוצאת לדרך: לאחר שבחודש שעבר הציג שר החינוך את תכניתו לקיצור החופש הגדול והארכת שנת הלימודים בשלושה שבועות נוספים, היוזמה קורמת עור וגידים. החל מהיום (א'), ניתן להתחיל ולהירשם לתכנית משרד החינוך, "בית הספר של החופש הגדול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההרשמה לתכנית שנחשפה לראשונה בחדשות 2 ושצפויה להאריך את שנת הלימודים לתלמידי בית הספר היסודי בשלושה שבועות, תיפתח היום בכ-250 רשויות מקומיות שהצטרפו לתכנית שמתבצעת בשיתוף מרכז השלטון המקומי. במהלך שלושת השבועות הללו, יישארו הילדים בבתי הספר ויזכו למגוון שיעורי העשרה ובילויים - זאת בדומה למסגרת של קייטנה.

בשלב הנוכחי, מיושמת התכנית רק לתלמידי כיתות א' ו-ב' בכל הארץ, ולכ-30 אלף תלמידי כיתות ג'-ה' בפריפריה. העלות: עד 450 שקלים לתלמיד, בהתאם למצבה הסוציו-אקונומי של משפחתו.

בית ספר עד 21 ביולי, במתכונת של קייטנה

התלמידים צפויים ללמוד על פי התכנית החדשה מהתאריך 1 ביולי ועד 21 ביולי בין השעות 8:00-13:00, במשך חמישה ימים בשבוע (ראשון-חמישי). במסגרות שיופעלו בכל רחבי הארץ בבתי הספר הציבוריים בהנחיית מורים, פרחי הוראה ומדריכים מקצועיים. לדברי פירון, "החלטנו לייסד את בתי הספר של הקיץ, עד כיתה ה'. זו לא קייטנה - זו מסגרת חינוכית בבתי הספר הציבוריים אותם אנו רוצים לחזק".

השר פירון, ארכיון (חדשות 2)


"לדבר הזה יש משמעויות רבות - בעיקר צמצום הפערים", אמר השר בפני חברי הוועדה והדגיש כי תורגש הקלה משמעותית בנטל התשלומים להורים. "לא תמיד יכולים ההורים לאפשר לילדיהם חינוך משלים ראוי והולם. לא כל ההורים יכולים לשלוח את הילדים לקייטנות ולכן התפיסה של 24/7 נותנת פתרון".

"לדבר הזה יש משמעויות רבות - בעיקר צמצום הפערים", אמר שר החינוך שי פירון בעת הצגת התכנית בחודש שעבר והדגיש כי תורגש הקלה משמעותית בנטל התשלומים להורים. "לא תמיד יכולים ההורים לאפשר לילדיהם חינוך משלים ראוי והולם. לא כל ההורים יכולים לשלוח את הילדים לקייטנות ולכן התפיסה של 24/7 נותנת פתרון".