קיצור החופש הגדול: לא כולם בפנים

ההרשמה לתוכנית הקייטנות של משרד החינוך עומדת להיסגר, אלא שלא כל היישובים בפנים. ילדי אילת, גזר, חוף הכרמל, סביון, עמק חפר, קרית ים וקרית שמונה הם רק חלק מהיישובים שיישארו מחוץ לתכנית שאמורה לקצר את החופש הגדול

האם ב-40 יישובים הכיתות יישארו ריקות? (חדשות 2)

מחר (ה') תיסגר ההרשמה לתכנית הקייטנות של משרד החינוך - הקייטנות המקצרות את החופש הגדול - אבל לא כולם בפנים. כ-40 יישובים טרם נרשמו לתכנית. אילת, גזר, חוף הכרמל, חוף השרון, מטה אשר, מטה בנימין, מנשה, סביון, עמק חפר, קרית ים וקרית שמונה הם חלק מהיישובים שנותרו מחוץ לרשימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דוח שהגיע לידי חדשות 2, ביישוב גזר החליטו לא להצטרף השנה לתכנית משום שהם אינם ערוכים מספיק בטווח הזמן הנוכחי. במנשה לא מעוניינים להפעיל את התכנית, ובעמק חפר המורים אינם מעוניינים להצטרף לתכנית בגלל קושי תקציבי.

באילת - כך נטען - בודק הגזבר את העלות הכלכלית המוטלת על העירייה בהפעלת התכנית. מהדוח עולה כי גם בקריית ים עדיין לא קיבלו החלטה. עם זאת, חלק מהרשויות המקומיות צפויות להצטרף אחרי החגים בסבב רישום מיוחד שיפתח משרד החינוך.

היישובים שהחליטו לא להצטרף לתכנית השנה (חדשות 2)

שר החינוך: "83% מהרשויות הצטרפו; הישג גדול"

על פי ההרשמה שנסגרה היום, 207 רשויות מקומיות הצטרפו לתכנית. מדובר ב-83% מהרשויות המקומיות וכ-90% מהאוכלוסיה. לטענת שר החינוך שי פירון מדובר בהישג גדול, משום שהוא ציפה ל-75% בלבד.

ביישובים שבהם תופעל התכנית "בתי הספר של החופש הגדול", יגיעו הילדים לבתי הספר בימים ראשון עד חמישי, מ-1 ביולי ועד 21 ביולי, בין 8:00 ל-13:00. מספר התלמידים הממוצע בקבוצה יעמוד על 28 תלמידים בחינוך הרגיל ושבעה תלמידים בכיתות החינוך המיוחד.

"הישג גדול". פירון (חדשות 2)

התכנית תכלול סדר יום של חוגים וסדנאות במגוון תחומים, פעילויות ספורט, סיורי טבע, וסיורי תרבות במוזיאונים תיאטראות ובתי קולנוע.

אז מדוע כ-40 רשויות נשארו מחוץ לתכנית השנה? בתכנית של משרד החינוך מותר לגבות עד 450 שקלים, והתכניות שהפעילו עד עכשיו הרשויות המקומיות איפשרו להם לגבות הרבה יותר כסף, כך שככל הנראה ישנו גם שיקול כלכלי.

רשימת היישובים שטרם נרשמו לתכנית (לפי סדר הא"ב)
אילת
אכסאל
אל בטוף
אפרתה
בית ג'ן
ג'ת
גזר
גני תקוה
דבוריה
הערבה התיכונה
הרצליה
זבולון
חבל אילות
חוף הכרמל
חוף השרון
חריש
יבנה
כפר ורדים
כפר תבור
לכיש
מטה אשר
מטה בנימין
מנשה
מעלות תרשיחא
מצפה רמון
משגב
נחל שורק
נצרת עילית
נשר
נתיבות
סביון
עין מאה'ל
עמק חפר
ערערה
ערערה בנגב
צורן קדימה
קלנסווה
קרית ביאליק
קרית טבעון
קרית ים
קרית שמונה
רמת גן
שבלי
תל מונד
תל שבע