איך לומדים שפה דרך כוכב נולד?

קשה לכם ללמוד שפה שנייה או שלישית? במרכז שלם מנסים ללמד ערבית בשיטה ייחודית: על ידי צפייה בתכניות ריאליטי מהעולם הערבי, האזנה למואזין במסגדים וגם בקריאה בכתבי הקודש האיסלאמיים. במרכז אומרים: "אנחנו רוצים שהם ילמדו לדבר ולכתוב בערבית באופן טבעי, ולא בצורה מאולצת"

לומדים לא רק מהספר (חדשות 2)

כולנו זוכרים את לימודי האנגלית, הערבית או הצרפתית בתיכון כמתסכלים לעתים, עם קריאה ותרגום בלתי פוסק של טקסטים בשפה זרה. במרכז האקדמי "שלם" החליטו ללמד שפות בצורה קצת שונה: באמצעות צפייה ב"כוכב נולד", קריאת ספרי קודש ומניתוח דרשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בסטודנטים לתואר ראשון בלימודי מזרח תיכון, שבאופן טבעי כחלק מהלימוד צריכים לדעת לשלוט בשפה הערבית. החל מהשבוע החליטו ללמד שם את השפה בשיטות שהסטודנטים לא זכרו מבית הספר: הם קוראים ומנתחים את הקוראן, צופים בתחרויות כוכב נולד ותכניות ריאליטי אחרות מהעולם הערבי ומנתחים ביחד דרשות יום שישי מהמסגדים בקהיר וביירות.

השיעורים במרכז שלם (חדשות 2)
"אנו מאמינים, על רגל אחת, שהדרך הטובה והכיפית ביותר ללמוד שפה היא שהתלמידים ימנעו מן המורים ללמד" אומרים במרכז שלם. "כלומר על התלמידים שבאמת מעוניינים להגיע להישגים בקריאה, כתיבה ודיבור של שפה חדשה להפוך את המורה ללא יותר ממילון אנושי.

בנוסף על השיעורים החיוניים המקנים ידע בכללי דקדוק, תחביר ועוד, הסטודנטים שלנו יחוו שיעורים אחרים שיעודדו ויעזרו להם לדבר. כל תלמיד ותלמיד ייפגש כל יום בשבוע עם דובר ערבית מלידה ויקרא וישוחח יחד רק בערבית. אנחנו ממוקמים בלב לבו של העולם המוסלמי העצום. הבנת התרבות הערבית היא צורך חיוני לדור הבא של הסטודנטים".