אחרי הערות המורים והתלמידים: זהו לוח בחינות הבגרות הסופי

מורים ותלמידים, תפתחו (שוב) יומנים: באגף הבחינות בדקו את לוח הבגרויות בעקבות הצעות והערות וערכו מספר שינויים. המטרה: חפיפות מינימליות בין בחינות. זה הלוח המעודכן

הדרך לבגרות עוברת בבחינה (חדשות 2)

במשרד החינוך פרסמו הבוקר (ה') את לוח בחינות הבגרות הסופי למועד קיץ 2014, וזאת לאחר בדיקת הצעות מורים ותלמידים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באגף הבחינות מציינים כי לוח המועדים צומצם מ-34 ימי בחינה פזורים במהלך חודשיים וחצי ל-20 ימים. בנוסף נקבע יום בחינה אחד לכל מקצוע ונקבעו ימי שני וחמישי כימי בחינה (יומיים הפרש). "שכן לא ניתן לקבוע בחינות בימי שישי, שבת וראשון", הסבירו.

לעיון בלוח הבגרויות הסופי - לחצו כאן

לאחר קבלת ההערות בדקו באגף הבחינות את כל המקצועות כדי להביא למינימום חפיפות בין מקצועות ובחירות מיוחדות של היבחנויות על בסיס שנים קודמות, ונמצא כי חפיפות אפשריות לכמה עשרות תלמידים רק במקצועות הבחירה. למקצוע מדעי המחשב, המשותף לחינוך העיוני והטכנולוגי, נקבע יום נפרד, ונקבעו עוד שני ימי בחינה ייעודיים למעבדות במקצועות המדעיים.

"למרות זאת, בהיותנו מודעים לתקופת מעבר ולעובדה שייתכנו חפיפות בין מקצועות, הנחינו את המערכות, בתיאום עם המזכירות הפדגוגית שאם וככל שכבר נוצרו בחירות חופפות של מקצועות נפעל לקדמן", אומרים במשרד החינוך.

באופן חד-פעמי הפריד אגף הבחינות את הבחינה בספרות מוגבר מהבחינה ברמה הרגילה. עם זאת, מודים שם, בהפרדה זו נוצרה קירבה לתלמידים מגבירי הספרות עם בחינת הבגרות במתמטיקה. על פי הניתוח שבוצע, מדובר במקרים ספורים של נבחנים בכתות י"ב מגבירי ספרות ונבחנים במתמטיקה. בסופו של דבר נקבע כי הבחינה בספרות מוגבר תתקיים ב-20 במאי והבחינה ברמת הבסיס תתקיים ב-2 ביוני. עוד נקבע כי הבחינה בפסיכולוגיה תתבצע במועד מיוחד ומחוץ ללוח המועדים.

באגף הבחינות מציינים עוד כי בלוח המועדים החדש נתן להיבחן בשפות בנוסף לשפות האם, ולכן נקבע גם יום בחינה מיוחד לאשכול השפות. עם זאת נוצר מצב של תלמידים ספורים הבוחרים להיבחן בשפה רביעית תיתכן חפיפה עם אחת מהשפות. במקרה זה, אומרים באגף הבחינות, בתי הספר יוכלו לפנות ולקבל אישור לקיום בחינת בית ספר באישור המפמ"ר, עבור הבחינות בשפה הנוספת.