הכסף הועבר, מפעל ההזנה בירושלים יימשך

משרד החינוך החליט להעביר את הסכום הנדרש לפעילות תכנית ההזנה בבירה, וזאת למרות הסכסוך התקציבי שהעמיד את חלוקת המזון לגנים מחר בסימן שאלה. מוקדם יותר היום פנה יו"ר ארגון ההורים הארצי לשר החינוך שי פירון והזהיר: "אלפי ילדים יאבדו את ביטחונם התזונתי"

הכסף הועבר, מפעל ההזנה יימשך (חדשות 2)

החשש מהפסקת חלוקת המזון לאלפי ילדים בירושלים עשה את שלו: משרד החינוך הודיע היום (ג') כי תכנית ההזנה, המשמשת כעשרת אלפים תלמידי גנים בירושלים, תמשיך כסדרה - על אף שטרם הוגשה תכנית תקציב כנדרש למשרד החינוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול הועברו מכתבים לחברות המספקות מזון לגנים, במסגרת תכנית ציל"ה, המורים להן להפסיק את חלוקת המזון למוסדות החינוך החל ממחר. לטענת ההורים, הקרן המתקצבת את מפעל ההזנה לא קיבלה תקציבים ממשרד החינוך ולכן אינה יכולה להמשיך ולשלם לספקיות המזון.

"מנכ"לית משרד החינוך פעלה להסדיר את הנושא ותכנית ההזנה תימשך כסדרה", נמסר. גורמים במשרד החינוך אמרו לחדשות 2 Online כי הוחלט לתקצב את תכנית ההזנה, על אף שלא הוגשה תכנית תקציב מתאימה, וזאת כדי לא לפגוע בילדים. במשרד החינוך הדגישו כי הם ממתינים להגשת תכנית תקציב תואמת בהקדם האפשרי.

הבוקר פנה יו"ר ארגון ההורים הארצי, גדעון פישר, במכתב לשר החינוך פירון בדרישה להתערב במטרה למנוע את המשבר הצפוי. "אם אכן תיפסק תכנית ההזנה, ייפגעו כעשרת אלפים ילדים בכ-300 מוסדות חינוך ברחבי ירושלים, אשר זוכים כעת מדי יום לארוחה חמה המבטיחה את ביטחונם התזונתי", כתב.

"ארוחה חמה תפנה מקום ללמידה"

בחודש ינואר האחרון הציגו במסיבת עיתונאים שר האוצר יאיר לפיד, שר הרווחה מאיר כהן, שר החינוך שי פירון, ושרת הבריאות, יעל גרמן, את מתווה התוכנית לביטחון תזונתי. במסגרת התכנית הוכרז כי כ-75 אלף תלמידים יוספו למפעל ההזנה ותינתן תוספת תקציבית של 110 מיליון שקלים.

"אסור לנו להשלים עם מצב בו ילד נשאר רעב ומאחור בגלל אוכל", אמר אז שר החינוך שי פירון. "אני מאמין, כי מתן ארוחה חמה לעוד עשרות אלפי תלמידים ממשפחות חלשות ונוער בסיכון , תעניק להם הזדמנות אמיתית ומשמעותית, להתפנות ללמידה, למצות את יכולותיהם האישיות כדי להצליח".

תכנית ציל"ה היא תכנית שהוקמה בינואר 2012 בעקבות המלצות ועדת טרכטנברג לסבסוד ההעשרה בתום יום הלימודים לגילאים 3-9. פעילויות ההעשרה במסגרת התוכנית כוללות הזנה בגני הילדים ובבתי הספר.