זוכי פרס ישראל על מפעל חיים: עדינה בר שלום ואבי נאור

הפעילה החברתית ובתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל עדינה בר שלום ואבי נאור, מחלוצי ההייטק הישראלי וממקימי עמותת "אור ירוק" יקבלו את פרס ישראל על מפעל חיים. השניים יזכו בפרס בשל תרומתם לגישור על שסעים בחברה ובמאבק בתאונות הדרכים

זוכה בפרס על תרומתה לחברה. בר שלום (חדשות 2)

בת הרב - כלת פרס ישראל: שר החינוך, הרב שי פירון, הודיע היום (ג') על בחירתם של של עדינה בר שלום ואבי נאור למקבלי פרס ישראל בתחום מפעל חיים - תרומה מיוחדת לחברה ולמדינה. ההכרזה הגיעה בעקבות המלצת ועדת הפרס בראשותה של פרופ' גבריאלה שלו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנימוקי הוועדה עולה כי בר שלום, בתו של הרב עובדיה יוסף ז"ל, ראויה לפרס "בשל עשייתה פורצת הדרך לגישור על שסעים ופערים חברתיים וקידום ושילוב בין אורח החיים החרדי לפתיחות חברתית ולהשכלה גבוהה. באמונתה, היא הובילה למיזמים שבהם בני החברה החרדית רוכשים השכלה לצד לימודי תורה כאמצעי למוביליות חברתית והשתלבות במעגל העבודה".

חתן הפרס הנוסף, אבי נאור, מהאבות המייסדים של ההיי-טק הישראלי, ראוי לפרס, לדברי הוועדה, כיוון שבחר "להקדיש את מיטב מרצו וכספו ליוזמות פורצות דרך בתחום המאבק בתאונות הדרכים ובתחום החברה בישראל. הוא הקים ומימן את עמותת 'אור ירוק' שמובילה בהצלחה למאבק יסודי ומעמיק בתאונות הדרכים והיוותה גורם מרכזי בירידה משמעותית מספר ההרוגים בשנה לאורך שנים. אבי נאור משקיע במגוון רחב של פעולות חברתיות פורצות דרך ברקב נוער בסיכון ואוכלוסיות מוחלשות".