מנהלת בית ספר יסודי תובעת הורים שניסו להדיחה: "הכפשתם אותי"

קבוצת הורים בכרמיאל ניסתה להדיח את מנהלת בית הספר המקומי - ניסיון שלא צלח. כעת תובעת המנהלת את ההורים תביעת דיבה בסך חצי מליון שקלים בטענה שהכפישו את שמה. ההורים לא מוכנים לוותר וכבר הוציאו עשרות אלפי שקלים כדי להגן על עצמם

מהכיתה לאולם המשפט. אילוסטרציה (חדשות 2)

מבית הספר לבית המשפט: לא מעט ועדי הורים בבתי ספר ברחבי הארץ מתעמתים עם המנהלים והמורים, ומנסים אפילו להחליף אנשי צוות על ידי מחאות מאורגנות. בכרמיאל מחאה נגד מנהלת בית ספר יסודי נכשלה, אך הובילה לתביעת דיבה ראשונה מסוגה: המנהלת דורשת מההורים לפצות אותה בכחצי מיליון שקלים בגין פגיעה בשמה הטוב, לטענתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הסיפור החל בשנה שעברה, כאשר קבוצה גדולה של הורים ניסתה להביא להחלפת המנהלת. המאבק לא צלח, וההורים העבירו את ילדיהם לבית ספר אחר בשנת הלימודים הנוכחית. כמה שבועות לאחר תחילת שנת הלימודים הופתעו ההורים לגלות כי המנהלת טוענת שהכפישו את שמה.

בין היתר טענו ההורים, על פי כתב התביעה, שהמנהלת "אלימה, מועלת בכספים, מנהיגה טרור בבית הספר ומגרשת הורים". אלו רק חלק מהאמירות שהושמעו על ידי ההורים במהלך המאבק, לפי המנהלת. עורך דינה של המנהלת הסביר כי "הורים צריכים להבין שפגיעה בשמה הטוב של המנהלת הוא דבר שצריך לתת עליו את הדין ואין דרך אחרת למחוק את הכתם שנעשה בשמה הטוב".

ההורים הוציאו עד כה עשרות אלפי שקלים כדי להתמודד עם התביעה שהוגשה נגדם. לפרשה הזו תהיה השלכה על מקרים רבים נוספים בהם מתחוללים מאבקים אמוציונליים בין הורים לבין הצוות החינוכי.