הורים התלוננו: "האוכל בצהרון לא ראוי למאכל"

הורים לילדים בצהרון בירושלים מחו על האוכל שמקבלים ילדיהם וטענו כי הוא אינו ראוי. לדבריהם, "חצי מהילדים לא הגיעו לגן בגלל כאבי בטן". מחברת הקייטרינג נמסר בתגובה: שמועת שווא זדונית"

"עד הקיבה של הילדים שלנו" (המייל האדום)

לאחר שהורים לילדים בצהרון בירושלים טענו כי האוכל מחברת "אייל גור" אינו מתאים למאכל ופרסמו תמונות של תולעים, כביכול, במזון, קבעה רופאת מחוז ירושלים שבדקה את הממצאים - כי לא הייתה עדות לתולעים באוכל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אתי, אם לילדה בצהרון בשכונת הר חומה בירושלים, אמרה כי "מתחילת השנה ההורים התלוננו על האוכל: שהוא לא מבושל, שהשניצלים קפואים, שהריח מהאוכל לא טוב. פנינו לעירייה והבטיחו לנו שהעניין יסתדר, אבל היום אחרי האוכל הזה חצי מהילדים לא הגיעו לגן בגלל כאבי בטן".

מאיה, גננת בגן, טענה כי לא מדובר במקרה בודד. "מתחילת השנה אנחנו פועלים להחליף את הקייטרינג", היא מעידה ומספרת כי יזמה פגישה עם גנים רבים בעיר, בניסיון להתאגד אל מול חברת "אייל גור".

"האחריות היא לא של העירייה אלא של משרד החינוך", הדגישה הגננת. "אני עובדת של משרד החינוך ודורשים ממני לקדם אורח חיים בריא. כגננת אני צריכה להגן על שלום הילדים ולא לדאוג לאינטרסים של משרד החינוך. כל הורה משלם 920 שקל על הזנה".

"לא מתאים למאכל אדם" (המייל האדום)

"הילדה שלי לא אוכלת בצהרון"

גורמים במשרד החינוך מסרו כי הממצאים הועברו לבדיקה והדגישו כי זו אינה התלונה הראשונה נגד החברה, שהוזהרה בעבר בשל ליקויים.

ניסן, אב לילדים בצהרון, מתח ביקורת חריפה על ראש העיר ניר ברקת, "בעל המונופול של הצהרונים", והכריז כי הגיעו מים עד נפש: "הכל טוב ויפה עד הילדים שלנו ועד הקיבה שלהם".

הילה, אם לילדה שלומדת בבית ספר נוסף שמקבל אוכל מאותה חברה טענה כי גם במוסד בו לומדת בתה נרשמו תקלות: "בתחילת השנה הנוכחית היה אצלנו בלגן, חיידקים ואוכל מלוכלך. זו חברה שמספקת אוכל לכל הצהרונים של משרד החינוך ששייכים ליום לימודים ארוך בעיר".

ישראל אליסף, מנהל תחום הגנים בארגון ההורים למערכת החינוך בירושלים, הצטרף למחאת ההורים: "ארגון ההורים רואה בחומרה רבה את הישנות המקרים של איכות מזון ירודה לצהרונים בירושלים. הועברו בעבר תלונות לגורמים הרשמיים, אך לצערנו המקרים האלו חוזרים. אנו דורשים בדיקה מעמיקה של משרד הבריאות בעניין באופן מיידי".

אייל גור: שמועה זדונית

בעקבות הבדיקות פרסמה רופאת מחוז ירושלים, ד"ר חן שטיין זמיר, הודעה רשמית כי "לא הייתה עדות לתולעים".

מחברת "אייל גור" נמסר בתגובה: "חברת אייל גור איכות בע"מ מוחה על העוולה שנעשתה לה. במשך 25 השנים האחרונות סיפקה החברה , מזון לאלפי מוסדות חינוך ולשביעות רצונם המלאה של מאות אלפי לקוחות. החברה מקפידה על איכות חומרי הגלם ובטיחות המוצר ונמצאת בפיקוח מתמיד של משרד הבריאות, עיריית ירושלים, מכון התקנים הישראלי, הרבנות הראשית ופרויקט הזנה הלאומי".

"מיד עם קבלת התלונה, הופעל מערך בדיקה וחקירה מקיף ומלא. מבדיקה ראשונית נמצא כי מדובר בנבט שעועית. מובנת לנו רגישות ההורים לענין הזנת ילדיהם אך החברה מדגישה כי איכות המזון היוצאת ממפעלינו היא מצוינת. הנזק שנגרם לנו ללא סיבה , תוך הפצת שמועות שווא זדוניות הוא גדול ומצפים להתנצלות ממפיצי השמועה".

מחברת הקייטרינג "אייל גור" נמסר בתגובה: "תוצאות בדיקת מעבדת "ביולב" מבהירות כי אין מדובר בתולעים, רימות או גוף זר וכי מדובר בחלק מהשעועית. אנא הפסיקו את מחול השדים נגד החברה".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "לנוכח המידע החמור והקשה אשר התקבל במשרד, הנושא הועבר לבדיקה מידית במעבדה. המשרד יפעל בהתאם לממצאי הבדיקה, וינקוט בכל האמצעים הנדרשים אל מול הספק. כמו כן, ינקוט המשרד ינקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי להבטיח לילדי הצהרונית מזון באיכות גבוהה".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "נושא הפיקוח על המזון נמצא באחריות משרד החינוך והעירייה דורשת מהמשרד להחמיר ולהדק את הפיקוח עליו, להעניש בחומרה זכיינים אשר יתגלה כי אינם עומדים בסטנדרטים ולשקול את המשך העסקתם. התלונות שהתקבלו אתמול בעירייה בנושא הועברו מידית לממונה על הפיקוח על המזון במשרד החינוך וכעת משרד הבריאות מקיים ביקורת אצל הספק בו התגלו ליקויים במזון. עד לקבלת ממצאי הביקורת של משרד הבריאות, החל ממחר יסופק המזון לצהרונים הרלוונטיים על ידי ספק מזון אחר".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2. 

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן.