משרד החינוך פרסם את מועדי הבגרויות החדשים

אגף הבחינות פרסם מספר שינויים בלוח מועדי הבגרויות לקיץ הקרוב. בין השינויים העיקריים: דחיית הבחינות בכימיה ובפיזיקה והקדמת הבחינות בספרות והיסטוריה. "למה משנים אחרי אחרי שיש כבר לו"ז מסודר? אנשים קבעו תכניות", התלוננה אם לתלמידה. אלה השינויים

שינויים בלוח בגרויות קיץ 2014 (Nati Shohat/Flash90)

נבחנים בבחינות הבגרות בקיץ הקרוב? תפתחו יומנים מחדש. אגף הבחינות של משרד החינוך פרסם היום את לוח מועדי הבחינות המעודכן ובו מספר שינויים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בין השינויים שבוצעו בלוח המועדים ניתן למנות את הבחינה בכימיה, שנדחתה מ-2.6 ל-19.6, וכן את הבחינה בפיזיקה מ-23.6 ל-30.6. במקביל הוחלט על הקדמתן של מספר בחינות כמו הבגרות בתנ"ך שתתקיים ב-26.5 במקום ב-9.6, הבחינה בספרות שתתקיים ב-2.6 במקום ב-19.6, וכן הבחינה בהיסטוריה שהוקדמה מ-30.6 ל-23.6. כמו כן הוחלט להחליף בין מועדי ב' באנגלית ובמתמטיקה, שיתקיימו 7.7 וב-10.7 בהתאמה.

ההחלטה על שינוי מועדי הבחינות התקבלה בתחושות מעורבות. ענת, אם לתלמידה שאמורה להיבחן בקיץ ותכננה לטוס לחו"ל, הביעה מורת רוח. "למה היה צריך לערוך שינויים אחרי שהלוח הקבוע פורסם כבר באוקטובר?", אמרה בכעס. "יש משפחות ואפילו מורים שכבר ערכו תכניות ועכשיו הם יצטרכו להתאים את עצמם ללו"ז החדש של משרד החינוך. חלק מהשינויים כרוכים בעלויות כספיות כמו ביטול כרטיסי טיסה ושינויי מועדי החופשות".

בנוסף, ענת טוענת כי השינויים עלולים לגרום ללחץ מיותר בקרב התלמידים והמורים כאחד. "עכשיו הם יצטרכו לשנות את הקצב, כדי להספיק ללמד את החומר הדרוש לבחינות שהוחלט להקדימן".

לחצו כאן ללוח בחינות הבגרות המעודכן