חשד: מורה מאשקלון הכה את תלמידו

נער הלומד בכיתה ח' בבית ספר באשקלון הגיש תלונה במשטרה נגד אחד ממוריו. "הוא נתן לי ברכייה וכשניסיתי לברוח הוא חנק אותי", סיפר התלמיד לשוטרים שפתחו בחקירת התלונה, "אם הוא יישאר בבית הספר הוא יכול להרביץ לעוד תלמידים". ראש העירייה החליט לדחות את פתיחת הלימודים בבית הספר בשעתיים ולהעביר שיעור נגד אלימות

אילוסטרציה (יח"צ)

תלמיד כיתה ח' באשקלון הגיש אמש (ג') תלונה בתחנת המשטרה המקומית נגד המורה שלו שלטענתו הכה אותו. המשטרה החלה בחקירת התלונה, כשלמעשה אין זו הפעם הראשונה ששמו של המורה נקשר במעשי אלימות כלפי תלמידיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי עדות התלמיד, הוא ישב שלשום עם חבריו כאשר לפתע הגיח המורה מאחוריו והחל להכותו לכאורה. הנער טען כי המורה משך בחולצתו, גרר אותו מחוץ לכיתה והכה בפניו. כאשר חברו של התלמיד הגיע לסייע לו, המורה הכה על פי החשד גם אותו.

"הוא הוציא אותי מחוץ לכיתה, נגח באפי והכאיב לי מאוד", סיפר התלמיד. "אחר כך הוא נתן לי ברכייה בירך שמאל וכשניסיתי לברוח הוא חנק אותי. אם הוא יישאר בבית הספר הוא יכול להרביץ לעוד תלמידים".

הלימודים בבית הספר יושבתו מחר לשעתיים

כשהמורה נשאל על הסיבה שהובילה אותו להכות את התלמיד, הוא טען כי ראה את הנער מחזיק שקית מנופחת באוויר בידו, וחשש שהתלמיד מתכוון להכות את חברו עם השקית, ולכן תפס אותו.

לאחר שהגיע התלמיד לתחנת המשטרה כדי להתלונן על מעשי המורה, הודיעה המשטרה כי היא תזמן אותו לחקירה בימים הקרובים. ח"כ פנינה תמנו שטה ממפלגת "יש עתיד" נרתמה לסייע לבני המשפחה לאחר ששמעה על המקרה. גם ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, התייחס לחשד והודיע כי הלימודים בבית הספר ייפתחו מחר באיחור של שעתיים, ובמקומם - הוא יעביר לתלמידים שיעור נגד אלימות.

תלמידיו לשעבר של המורה החשוד מספרים כי גם לפני 16 שנים הוא נהג בהם באלימות. "הוא היה מרביץ לנו, שולח תלמידים לקנות לו סיגריות, ואז הלכנו להתלונן עליו למגשר שלנו", סיפר אחד מבוגרי בית הספר. "המגשר קבע פגישה עם המנהל, אנחנו כתבנו מכתב, אבל לא עשו עם זה כלום".

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "משרד החינוך פתח בבדיקה. המורה יזומן לשימוע. כבר מחר יושבתו הלימודים באשקלון למשך שעתיים, במחאה על המעשה החמור".