הבוקר: שביתת מחאה בת שעה באורט טבעון

צוות מורי בית הספר אורט טבעון צפויים להשבית את הלימודים למשך שעה, זאת כדי להביע את תמיכתם אדם ורטה, המורה לאזרחות שעמד במרכז הסערה הציבורית. בשבוע שעבר הפגינו אנשי ימין לאות הזדהות עם ספיר סבח, התלמידה שיצאה נגד דבריו של ורטה

זוכה לתמיכת חבריו. ורטה (חדשות 2)

סערת אדם ורטה חוזרת לכותרות: מורי בית הספר התיכון אורט טבעון, שניצב במרכז הסערה הציבורית בשבועות האחרונים, יקיימו היום (א') שביתה סמלית בת שעה בכדי להביע את תמיכתם במורה לאזרחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שבשבוע שעבר קיימו כ-100 פעילי ימין כינוס תמיכה בתלמידה ספיר סבח ובמלחמתה במורה לאזרחות, שבה נאמרו גם אמירות קשות כלפיו, החליטו המורים על השבתת הלימודים היום (א') למשך שעת הלימודים הראשונה בין 8 ל-9 בבוקר.

"הניסיונות שלנו, המורים, לשים את הפרשה מאחורינו ולשוב ולהתמקד בעשייה החינוכית מנוצלים באופן ציני ע"י גורמים שונים לצורך עשיית הון פוליטי תוך רמיסת מעמדם של המורים בישראל והאמון הניתן בהם כאנשי מקצוע ואנשי חינוך כאחד", נכתב בהצהרה הרשמית של מורי בית הספר.

מורי אורט טבעון אף קראו בהצהרתם למשרד החינוך, לרשת אורט ולכלל מורי ישראל "לצאת באמירה חדה וברורה, כזאת שאינה מותירה ספקות, ולגנות כל גילוי אלימות בכלל וכלפי אנשי חינוך בפרט ולתת גיבוי חד משמעי למורים העושים את עבודתם נאמנה. אנו חשים מאוימים".

גורמים בצוות בית הספר אמרו לחדשות 2 Online כי המקרה יצר מחול שדים ותחושת ציד מכשפות של תלמידים כלפי המורים בבית הספר. "התחושה היא שכל תלמיד יכול לבוא, לאיים על מורה ולהשמיץ אותו, כשם שהושמץ אדם ורטה, מבלי שהדבר יקבל התייחסות ראויה או גיבוי", אמר אחד מהם. "אנחנו גם עדים לאלימות מילולית ברשתות החברתיות בעקבות המעשה שעשתה התלמידה. אנחנו רוצים לעשות מעשה, להביע את המחאה שלנו".