הלימודים באורט טבעון יושבתו לשעה

מורי בית הספר שעמד במרכז הסערה הציבורית באחרונה, מביעים באופן מוצהר ורשמי את תמיכתם במורה לאזרחות אדם ורטה. במכתב רשמי שהוציאו, הכריזו המורים כי הם ישביתו את הלימודים באופן סמלי למשך שעה. "אנו חשים מאוימים", הצהירו המורים

זוכה לתמיכת חבריו. ורטה (חדשות 2)

סערת אדם ורטה מסרבת לדעוך: מורי בית הספר התיכון אורט טבעון, שניצב בעין הסערה הציבורית בשבועות האחרונים, אינם יכולים לעמוד עוד מנגד. המורים החליטו להכריז על שביתה סמלית בת שעה בכדי להביע את תמיכתם במורה לאזרחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר שבתחילת השבוע קיימו כ-100 פעילי ימין כינוס תמיכה בתלמידה ספיר סבח ובמלחמתה במורה לאזרחות, שבה נאמרו גם אמירות קשות כלפיו, קיימו אתמול (ג') בחדר המורים ישיבה סוערת שבסיומה החליטו על השבתת הלימודים למשך שעת הלימודים הראשונה ביום ראשון הקרוב בין 8 ל-9 בבוקר.

"הניסיונות שלנו, המורים, לשים את הפרשה מאחורינו ולשוב ולהתמקד בעשייה החינוכית מנוצלים באופן ציני ע"י גורמים שונים לצורך עשיית הון פוליטי תוך רמיסת מעמדם של המורים בישראל והאמון הניתן בהם כאנשי מקצוע ואנשי חינוך כאחד", נכתב בהצהרה הרשמית של מורי בית הספר.

מורי אורט טבעון אף קראו בהצהרתם למשרד החינוך, לרשת אורט ולכלל מורי ישראל "לצאת באמירה חדה וברורה, כזאת שאינה מותירה ספקות, ולגנות כל גילוי אלימות בכלל וכלפי אנשי חינוך בפרט ולתת גיבוי חד משמעי למורים העושים את עבודתם נאמנה. אנו חשים מאוימים".

גורמים בצוות בית הספר אמרו לחדשות 2 Online כי המקרה יצר מחול שדים ותחושת ציד מכשפות של תלמידים כלפי המורים בבית הספר. "התחושה היא שכל תלמיד יכול לבוא, לאיים על מורה ולהשמיץ אותו, כשם שהושמץ אדם ורטה, מבלי שהדבר יקבל התייחסות ראויה או גיבוי", אמר אחד מהם. "אנחנו גם עדים לאלימות מילולית ברשתות החברתיות בעקבות המעשה שעשתה התלמידה. אנחנו רוצים לעשות מעשה, להביע את המחאה שלנו".