אהרונוביץ': "רוב האלכוהול שמוחרם ומושמד - של ילדים ונוער"

המלחמה בתופעת השכרות בקרב בני נוער: השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' חשף כי המשטרה השמידה השנה 40 אלף בקבוקי משקאות חריפים - רובם הוחרמו מבני נוער וילדים. מנכ"ל המועצה לשלום הילד: "אם הגענו למשטרה, הטיפול נכשל"

40 אלף בקבוקים הושמדו (אילוסטרציה) (AP)

כ-40 אלף בקבוקי משקה אלכוהולי נתפסו והושמדו בשנה האחרונה, על פי חוק המאבק בתופעת השכרות, רובם בקרב ילדים ובני נוער - כך ציין היום (ג') השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ'. הוא חשף את הנתון בכנס באר שבע לשלום הילד באוניברסיטת בן-גוריון בנגב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אהרונוביץ' הוסיף כי "תופעת האלכוהול קשורה לתופעות של אלימות, תאונות דרכים ופגיעות מיניות". הוא ציין גם כי צריכת האלכוהול בקרב ילדים ובני נוער ירדה בכ-50%, שיפור אותו הוא ייחס לאכיפה המוגברת של המשטרה.

מנכ"ל המועצה לשלום הילד דוקטור יצחק קדמן הדגיש בדיון כי המשטרה וטיפולה בתופעת האלכוהול בקרב קטינים היא בגדר 'תחנה אחרונה'. "אם הגענו למשטרה, כנראה שהטיפול בתחנות הקודמות נכשל", אמר קדמן. "יש מסר כפול שעובר היום לבני נוער - מסבירים להם שצריך להימנע משתייה, אבל יש מסע פרסומת בלתי נגמר לאלכוהול בכל אמצעי התקשורת".

קדמן קרא לבית המשפט העליון לדחות את העתירה לבג"ץ שהוגשה בדרישה להתיר פרסומת לאלכוהול ללא הגבלה באינטרנט, ולמשרדי הממשלה השונים לפעול כדי שהעתירה תידחה.