התכנית לביטחון תזונתי יוצאת לדרך: 230 מיליון ש"ח למפעל ההזנה

במסיבת עיתונאים מיוחדת שערכו ארבעה משרי יש עתיד, הציגו תכנית חדשה לביטחון תזונתי שבמסגרתה יועברו כ-230 מיליון שקלים לטובת מתן ארוחות חמות לילדים נזקקים, כרטיסים מגנטיים למשפחות במצוקה ועמותות המחלקות מזון. דוח העוני האחרון חשף כי יותר מ-800 אלף ילדים רעבים חיים בישראל

"אי אפשר להשלים עם תלמיד רעב". אילוסטרצי (חדשות 2)

שר האוצר יאיר לפיד, שר הרווחה מאיר כהן, שר החינוך שי פירון ושרת הבריאות יעל גרמן קיימו היום (ג') מסיבת עיתונאים מיוחדת, בה הציגו את התכנית החדשה לביטחון תזונתי. במסגרת התכנית יוקצו 230 מיליון שקלים לטובת מפעל ההזנה לבית הספר ביישובים ברמה סוציו-אקונומית נמוכה ולתמיכה בעמותות המזון ונושאי רווחה נוספים. כאן בחדשות 2 Online העברנו בשידור חי את מסיבת העיתונאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי המתווה המוצג, מדי שנה יועבר סכום קבוע של כ-230 מיליון שקלים לטובת ביטחון תזונתי, שיכלול בין היתר מתן ארוחות חמות לילדים המשתייכים ליישובים באשכולות 1-5. חלק מהתקציב יוקצה לכרטיסים מגנטיים שישמשו משפחות במצוקה לרכישת מוצרי מזון.

התוספת תאפשר את הצטרפותם של עוד 75 אלף תלמידים שייהנו מאורחה חמה ומזינה. הצטרפותם תרחיב את מפעל ההזנה לכ- 200 אלף תלמידים המקבלים מדי יום ארוחה חמה. עוד במסגרת הרחבת התכנית, יוזלו תעריפי תשלום ההשתתפות של כ-82 אלף תלמידים הלוקחים בה חלק, באמצעות תוספת תקציבית אשר תועבר לרשויות המקומיות ואמורה להקל על התשלומים הנגבים מההורים.

"אנחנו עושים היום צעד נוסף ומשמעותי לצמצום הפערים החברתיים. אסור לנו להשלים עם מצב בו ילד נשאר רעב ומאחור בגלל אוכל. אני מאמין כי מתן ארוחה חמה לעוד עשרות אלפי תלמידים ממשפחות חלשות ונוער בסיכון , תעניק להם הזדמנות אמיתית ומשמעותית, להתפנות ללמידה, למצות את יכולותיהם האישיות כדי להצליח", אמר במסיבת העיתונאים שר החינוך, הרב שי פירון.

ילדים בישראל גונבים אוכל ומקבצים נדבות

דוח העוני האחרון שפורסם לפני כחודשיים חשף תמונת מצב עגומה ביותר. לפי הנתונים של הביטוח הלאומי ולמ"ס ב-2012 חיו בישראל 817,200 ילדים עניים. מנתוני דוח העוני האלטרנטיבי עולה כי 9% מהילדים הנתמכים מתחת לגיל 18 נאלצו לגנוב אוכל כדי להתגבר על המחסור במזון, 12% אספו אוכל מהרצפה או מפחי אשפה.

5% מהילדים אף נאלצו לצאת לרחוב ולקבץ נדבות. "אני מרגיש רע מאוד מכך שבישראל ישנם למעלה מ-800 אלף ילדים רעבים. אי אפשר להשלים עם זה", הדגיש נשיא המדינה שמעון פרס.