בת 70 מירושלים ישנה בחדר המדרגות, הרשויות מתעלמות

אישה חסרת בית הגיעה אמש בשעות הערב המאוחרות לבניין במרכז ירושלים וביקשה מהדיירים שמיכה על מנת להתחמם בשעות הלילה. בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר אחר מדיירי הבניין כי גורמי הרווחה בעירייה הודיעו כי לא יגיעו לטפל בה. "כך נראית ישראל ב-2014 – אישה שיכולה להיות סבתא שלי בוכה שאין לה איפה לישון", אמר

האישה חסרת הבית בחדר המדרגות (חדשות 2)

בת 70 נותרה ללא קורת גג: דיירי בניין מגורים ברחוב קינג ג'ורג' במרכז ירושלים נתקלו אתמול (א') בשעות הערב המאוחרות בחסרת בית כבת 70, שנכנסה לבניין, עברה בין הדירות וביקשה לקבל לידיה שמיכה על מנת להתמודד עם הקור העז בלילה. ברשויות הרווחה בעירייה הודיעו לדיירים המודאגים כי לא ישלחו צוות לטפל בה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ירון, דייר בבניין, סיפר לחדשות 2 Online כי חיפש עבור האישה שמיכה ומזון והתקשר לעירייה בניסיון למצוא לה קורת גג ללילה. "אם היא עושה לכם בעיות, תזעיקו משטרה", נאמר לו שם והוסיפו כי האישה מוכרת וכי לא תטופל.

"חייבים לעזור לה" (חדשות 2)

"כך נראית ישראל בשנת 2014", אמר ירון, "אישה שיכולה להיות סבתא שלי נמצאת בחדר המדרגות, בוכה שאין לה איפה לישון, גוררת קרטון ומבקשת שמיכה. למה לא מחזיקים איזשהו מבנה בעירייה לטובת לינה לחסרי הבית? כמה זה כבר היה עולה? חייבים לעזור לה".

סמוך לחצות עדיין נמצאה האישה חסרת הבית בכניסה לבניין המגורים וכפי הנראה בילתה את הלילה בשינה על קרטון, תוך שהיא מתמודדת עם הקור הירושלמי העז.

בשיחה של חדשות 2 אונליין עם מוקד 106 של העירייה סמוך לחצות נאמר כי "הנושא מוכר ומתנהלת התייעצות כעת כיצד לנהוג במקרה זה".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "צוות המרכז למצבי חירום באגף הרווחה הגיעו עשרות פעמים למקום הימצאותה על מנת לבדוק כיצד ניתן לסייע לה. הוצעו לה פתרונות, אך היא מסרבת לחזור למקום מגוריה מחוץ לעיר. אין באפשרות אגף הרווחה לכפות סיוע על אנשים המסרבים לקבלו".