מפגשי יהודים-ערבים? לא השנה

התכנית החינוכית "מפגשים" המכירה בין תלמידים יהודים וערבים לא תיערך השנה, זאת לאחר שמשרד החינוך עדיין לא העביר את שני מיליון השקלים שהיו אמורים לממן את הפעילות. ובינתיים – התקציב גם קוצץ

איפה הכסף? פירון, ארכיון (חדשות 2)

שר החינוך שי פירון הבטיח בעבר לתקצב בשני מיליון שקלים וחצי את תכנית "מפגשים" של גבעת חביבה המקיימת מפגשי היכרות בין יהודים וערבים. אלא שמאז שהחלה שנת הלימודים - הכסף עדיין לא הועבר והמפגשים כלל לא מתקיימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לפני שנתיים, כשהתכנית תוקצבה, השתתפו בה כמעט 3,000 צעירים יהודים וערבים. בשנת 2012 קוצץ התקציב לחלוטין. הצהרתו של פירון הייתה אמורה להחזיר את התכנית לחיים, אבל בינתיים אישור התקנה התעכב, ובנוסף התברר שהתקציב שיועבר בסופו של דבר יהיה קטן יותר מהמתוכנן ויעמוד על שני מיליון שקלים.

במשרד החינוך אומרים שהתקנה החדשה והרחבה יותר תתפרסם כבר ביום שלישי, אבל היא תעמוד שבועיים לעיון הציבור, ואז הגופים המשתתפים עוד יצטרכו לעבור מכרזים. כלומר, במהלך שנת הלימודים הנוכחית - שנת "האחר הוא אני" - כבר לא יהיו מפגשים בין יהודים וערבים במערכת החינוך.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "בשל החשיבות הגבוהה שמייחס השר למפגשים והידברות בין כל חלקי האוכלוסייה, הוכפל התקציב לשלושה מיליון שקלים (שני מיליון מתוכם למפגשי יהודים-ערבים). המשרד גיבש קריטריונים ויפרסמם לציבור בימים הקרובים".