אלמנה עיוורת טוענת: "השכנים מתעללים בי - שפכו עלי כלור, בעטו בכלבת הנחייה"

המשטרה חוקרת תלונה של צביה רודיק (61) עיוורת ואלמנה מקריית חיים, שטוענת ששכנים בבניין שלה מתעללים בה. לטענתה, שברו לה את הדלת, בעטו לה בכלבה, שפכו עליה כלור ועוד. לחדשות 2 Online היא מספרת: "אני חוששת לצאת מהבית, הם מקנאים כי יש לי חניית נכים"

צביה רודיק. "חיה בפחד"

"מאיימים עלי, בועטים לי בכלבה ואף אחד לא עושה כלום". צביה רודיק (61) היא אלמנה עיוורת הנעזרת בכלבת נחייה. אם לא די בחיים שהתאכזרו אליה, לטענתה גם השכנים עושים זאת. מזה כחמש שנים, היא מספרת, היא עוברת התעללויות מצד שלושה מדיירי הבניין שבו היא מתגוררת בקריית חיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי בני משפחתה, חלק מהדיירים מקללים אותה ולועגים לה על כך שהיא עיוורת. הם שפכו שמן ומים על המדרגות כדי שתחליק, שברו לה את דלת הבית, פגעו ברכבים של בני משפחתה וזרקו חפצים עליה ועל כלבתה. אירוע נוסף שלטענתה היה השיא הוא שפיכת שני דליי כלור עליה.

כל דפיקה בדלת מבהילה אותה, והיא לא מצליחה לנהל אורח חיים נורמלי. מספר תלונות שהוגשו בתחנת זבולון של המשטרה לדבריה לא הניבו דבר והמציאות היום-יומית הקשה שלה נמשכת.

"הם ממש מתעללים בי", מספרת רודיק, עיוורת 30 שנה ממחלה, בשיחה עם חדשות 2 Online. "לאחד מהם כואב שיש לי חניית נכים ליד הבית ואחר לא אוהב את זה שהכלבה עושה צרכים בחצר, למרות שבתי אוספת את הצרכים". לטענתה, הכלבה שלה עדיין מטופלת אצל ווטרינר לאחר שנשברו לה עצמות בגוף מהבעיטה.

"כל הזמן חיה בפחדים"

בבקרים ילדיה אוספים אותה לעבודתה במרכז שיקום בעמותת מגדל אור - שם היא עובדת כאורזת כמעט 20 שנה. "הרסו את הרכב של הבן שלי ונאלצתי לאחרונה לקנות מצלמות - אני כל הזמן בפחדים וממררים את החיים", הוסיפה.

גם בתה רינת זועמת על הטיפול של המשטרה באמה. "מתעלמים באופן מגמתי מאמי ומתלונותיה", היא טוענת בשיחה עם חדשות 2 Online. "אף אחד לא עוזר לה והיא כל הזמן פוחדת וחוששת לצאת מהבית. זה לא צריך להיות ככה. היא מגישה תלונות במשטרה אבל הם סוגרים אותן בגלל חוסר עניין לציבור".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "הנושא מוכר ונחקר בימים אלה במשטרת זבולון".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 Online. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2.