פרסום ראשון: עיצומי המורים לא יימשכו, התלמידים ישובו לטייל מחוץ לביה"ס

בפגישה שהתקיימה בין שר החינוך שי פירון ליו"ר ארגון המורים רן ארז, סיכמו השניים כי הדיונים בין הצדדים על תנאי העסקתם של המורים יימשכו. בעקבות כך הודיע הארגון כי העיצומים בהם פתח יוקפאו

עיצומי המורים יוקפאו. ארכיון (חדשות 2)

צפירת הרגעה לתלמידי התיכון: ארגון המורים העל-יסודיים הודיע כי בשלב זה הוא אינו מתכוון לחדש את עיצומי המורים, לפיהם לא ייערכו פעילויות מחוץ לבתי הספר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההודעה מגיעה לאחר ששר החינוך שי פירון ויו"ר הארגון רן ארז הגיעו להבנות בנוגע לתנאי העסקתם של המורים בבתיה"ס התיכוניים. בפגישה בין השניים הוחלט כי הדיונים בין הצדדים יימשכו.

ביום רביעי הייתה אמורה להתקיים שביתה של מועצת התלמידים הארצית בתיכונים. בעקבות הודעתו של ארגון המורים כי ישהה את העיצומים עליהם הכריז, מועצת התלמידים הארצית מיהרה לבטל את השביתה.

במועצת התלמידים הארצית ברכו על ההחלטה והביעו תקווה כי שר החינוך וארגוני המורים יצליחו לגשר על הפערים בינהם בימים הקרובים. "שביתה זו הוכיחה כי בני הנוער בישראל מוכנים לקחת את האחריות ולדאוג לעתידם, ואנו מבקשים כי היבט זה יישקל על ידי מקבלי ההחלטות", הדגישו התלמידים. עוד קראו לערוך מחר בבתי הספר שעה שתוקדש לדיון ערכי ואזרחי בסוגייה.

מלשכת השר פירון נמסר כי "בפגישה שנערכה הערב בין שר האוצר, שר החינוך ויו"ר ארגון המורים, הועלו הבעית של הפרק ושבגינן הכריז ארגון המורים על סכסוך העבודה. השרים גילו הבנתה ונכונות לפתור את הבעיות הקיימות ונקבע שבימים הקרובים ייפגשו נציגי הצדיים על מנת להביא את הדברים לידי ביצוע ופתרון. במקביל, התחייב ארגון המורים  שלא לחדש את העיצומים".

עוד צוין, כי "הפגישה התנהלה באווירה טובה וקונסטרוקטיבית, תוך הבעת רצון של המשתתפים לשיתוף פעולה לקידום מערכת החינוך".