הלחץ עבד: הטיולים חזרו, שביתת התלמידים בוטלה

במועצת התלמידים איימו כי יפתחו מחר בשביתה ובארגון המורים הודיעו כי ישהו את העיצומים. המשמעות: לפחות ביומיים הקרובים, עד לפגישה עם שר האוצר, יוכלו התלמידים לצאת לפעילויות וטיולים מחוץ לבתי הספר. במועצת התלמידים ברכו על ההחלטה: "הוכחנו שהנוער לוקח אחריות ודואג לעתידו"

התלמידים עשו בית ספר. אילוסטרציה (קובי גדעון, פלאש 90)

אחרי איומי השביתה, הודיע היום (ג') בצהריים ארגון המורים כי ישהה את העיצומים עליהם הכריז שהביאו לביטול טיולים ופעולות נוספות מחוץ לבית הספר. מועצת התלמידים הארצית מיהרה לבטל את השביתה עליה הודיעה שתוכננה למחר במחאה על עיצומי המורים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הנהלת ארגון המורים קיימה דיון, לאור פניית שר החינוך ובקשתו להשהות את העיצומים, והחליטה להשהות את איסור היציאה לפעילויות מחוץ לכתלי בית הספר לתקופה קצובה שתלויה בתוצאות הפגישה שנקבעה עם שר האוצר מחרתיים", הודיעו בארגון המורים.

במועצת התלמידים הארצית ברכו על ההחלטה והביעו תקווה כי שר החינוך וארגוני המורים יצליחו לגשר על הפערים בינהם בימים הקרובים. "שביתה זו הוכיחה כי בני הנוער בישראל מוכנים לקחת את האחריות ולדאוג לעתידם, ואנו מבקשים כי היבט זה יישקל על ידי מקבלי ההחלטות", הדגישו התלמידים. עוד קראו לערוך מחר בבתי הספר שעה שתוקדש לדיון ערכי ואזרחי בסוגייה.

המחאה עבדה, העיצומים הושהו (פייסבוק)

שלשום הודיעה מועצת התלמידים הארצית כי תשבית את הלימודים בבתי הספר העל יסודיים וחטיבות הביניים במחאה על עיצומי המורים במסגרתם הופסקו הטיולים והפעילויות מחוץ לבתי הספר.

"אנחנו תומכים במורים וחושבים שהם צודקים אבל אנחנו, בני הנוער, לא אחראים למשכורת שלהם ואנחנו נפגעים", הסבירה דוברת מועצת התלמידים הארצית, נועם פייגנבאום את הסיבה בגללה הכריזו על שביתה. "החוויות בפעילויות החוץ הן חלק מהלימודים שלנו".

"כעסו על משרד האוצר ופגעו בנו"

במועצת התלמידים ביקשו להיפגש עם שר החינוך שי פירון ויו"ר ארגון המורים רן ארז בניסיון לפתור את המשבר אך היו סקפטיים. "ביטלו לנו כל פעילות ערכית שהיא מעבר לבית הספר", ציינה יו"ר מועצת התלמידים הארצית גל יוסף בשיחה עם חדשות 2 Online. "ארגון המורים כועס על משרד האוצר והחינוך ובסוף זה פוגע בנו".

מוקדם יותר היום היה ארגון המורים נחרץ בנוגע לקיום השביתה. "אני מבין את התלמידים שכואב להם", אמר יו"ר ארגון המורים רן ארז לחדשות 2 Online. "משרד האוצר לא פותר בעיות שהיה אמור לפתור ולא מאפשר למשרד החינוך לפתור את זה. גם התלמידים מבינים את זה. יכול להיות שאם נפעל ביחד נצליח להשיג משהו".