מורה למתמטיקה: "איבדתי את היכולת לחשב"

לפני שנתיים יצאה מורה למתמטיקה בתיכון בדרום לטיול שנתי. תלמידים דרדרו אבנים מראש צוק, והמורה נפגעה בראשה, ומאז מתקשה לחשב גם תרגילי כפל פשוטים. כעת היא תובעת את בית הספר, חברת "אגד תיור ונופש" ואת הביטוח

המורה תובעת פיצויים (אילוסטרציה) (רויטרס)

מורה למתמטיקה מהדרום הגישה תביעת פיצויים נגד בית הספר בו לימדה, משרד החינוך והתרבות, חברת "אגד תיור ונופש" ושלוש חברות ביטוח. לדבריה, בשל פגיעת ראש בטיול שנתי, היא איבדה את היכולת לחשב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפני כשנתיים יצאה המורה לטיול שנתי של בית הספר התיכון בו לימדה כמורה מלווה. במהלך הטיול דרדרו תלמידים סלעים ואבנים מראש צוק, והמורה שעמדה מתחת לצוק נפגעה מאבן בראשה. מומחה קבע כי נגרמה לה פגיעה נוירו-פסיכולוגית בלתי הפיכה.

באבחון שנערך מאוחר יותר התקשתה המורה לחשב כמה הם 6 כפול 7, או כמה הם 25 בריבוע. המורה התבקשה לענות על שאלה פשוטה יותר - לילד אחד יש שלושה כדורים ולשני שני כדורים יותר - כמה כדורים יש לשניהם יחד? לאחר מאמץ רב, השיבה המורה: "חמישה כדורים".

המורה התלוננה כי נגרם נזק גם לזיכרון שלה לטווח קצר. מאז התאונה היא מנהלת רישום בפנקס לגבי כל דבר, ולו הפעוט ביותר, אותו עליה לבצע, אחרת תשכח אותו. היא רושמת גם דברים אותם היא מתכננת לומר בשיחה.

בתביעה, שהוגשה באמצעות עורך הדין גיל מיכלס, מומחה לתביעות נזיקין וביטוח, צויין כי כתוצאה ממצבה נאלצה המורה לפרוש מעבודתה כמורה ולצאת לפנסיה רפואית. היא ספגה פגיעה בשכרה ומעמדה לאחר 25 שנות הוראה.