התלמידים מאיימים: אם לא יתחדשו הטיולים – נשבות

במועצת התלמידים הארצית זועמים על החלטת ארגון המורים לבטל את הפעילויות מחוץ לבית הספר עד להודעה חדשה, והודיעו כי אם לא יחזרו בהם מהעיצומים ישביתו את הלימודים ביום רביעי הקרוב. "המחאה של המורים - לא על הגב שלנו", הצהירו ודרשו פגישה עם שר החינוך ויו"ר ארגון המורים

בתי הספר יושבתו ברביעי? אילוסטרציה (רויטרס)

מועצת התלמידים הארצית הודיעה כי אם ארגון המורים לא יחזור בו מההחלטה לבטל את הטיולים והפעילויות מחוץ לבית הספר - ישביתו את הלימודים בחטיבות הביניים ובתיכונים ב-15 בינואר, יום רביעי הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"ההחלטה פוגעת אך ורק בנו התלמידים", הבהירו חברי מועצת התלמידים הארצית. "הטיולים והפעילויות הערכיות הם אירועי שיא בתקופת לימודנו בתיכון והם אלו שהופכים אותנו בוגרים, איכותיים יותר ומאפשרים לנו לצאת מן המסגרת הלימודית השגרתית".

התלמידים פנו לשר החינוך שי פירון ויו"ר ארגון המורים רן ארז בבקשה לקיים ביומיים הקרובים פגישה ביחד עם שר האוצר יאיר לפיד בנושא - זאת בניסיון להפסיק את העיצומים.

"חשוב שתהיה אמירה שלנו, התלמידים, בנושא כי לא הגיוני שהמחאה של המורים תבוא על חשבוננו, על הגב שלנו", הוסיפו במועצת התלמידים וקראו לכל התלמידים ברחבי הארץ שלא להגיע לבתי הספר ביום רביעי הקרוב.

לפני חמישה ימים הכריז ארגון המורים על עיצומים בשל סחבת, לטענתם, של משרדי האוצר והחינוך בטיפול בבעיות העסקה של מורים - כך טענו בארגון. בארגון הודיעו כי עד להודעה חדשה תלמידי החטיבות העליונות לא יצאו לטיולים ולפעילויות מחוץ לבתי הספר. במשרד החינוך הופתעו אז לשמוע על ההחלטה, שהתקבלה במקביל לקיומם של מגעים אינטנסיביים מול המשרד בנושא.