בצל הסערה: הוענקו פרסי ישראל

כחלק מאירועי יום העצמאות ה-67 למדינה, הוענקו הערב פרסי ישראל ל-9 אנשי מדע ורוח שהצטיינו בתחומם. ראש הממשלה נתניהו התייחס לביקורת שהופנתה נגדו בעקבות התערבותו בהליך קבלת הפרס ואמר: "הוועדות צריכות לשקף נאמנה את מגוון הזרמים בעם"

נתניהו בטקס הענקת הפרסים (גיל יוחנן)

לאחר הסערה שהתחוללה סביב זהותם של השופטים והמועמדים, הוענקו הערב (חמישי) בבנייני האומה בירושלים פרסי ישראל לשנת תשע"ה. ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס במרומז לביקורת שהוטחה בו בעקבות התערבותו כשאמר: "ועדות הפרס צריכות לשקף נאמנה את מגוון הזרמים בעם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הדגשתי לא אחת שהבחירה בזוכים צריכה להיות מדויקת - וכך נעשה", ציין נתניהו בנאום שנשא בתחילת הטקס. "מלבד תרומתם של הזוכים לתחומם, הם נבחנים גם בתרומתם לעם ולמדינה. אני גאה בבחירה של מקבלי הפרסים. ההישג הוא אישי, אבל הוא עומד בזיקה ישירה עם הכלל".

חתני פרס ישראל, הערב (גיל יוחנן)

פרופ' צבי שיפרין מהחוג למזרח אסיה באוניברסיטה העברית קיבל את הפרס על תרומתו לחקר מדעי המזרח הרחוק. פרופ' שמואל אחיטוב זכה בפרס בתחום חקר המקרא.

פרופ' שמעון אולמן קיבל את הפרס על תרומתו בתחום חקר מדעי המחשב וחקר המתמטיקה. פרופ' זליג אשחר זכה בפרס בתחום חקר מדעי החיים. פרופ' דיויד וייסבורד זכה בפרס על תרומתו לחקר הקרימינולוגיה וחקר העבודה הסוציאלית.

נתניהו יחד עם ארז ביטון (גיל יוחנן)

הצלם דוד גורפינקל זכה בפרס בתחום אמנות הקולנוע. הסופר והמשורר ארז ביטון קיבל את הפרס על תרומתו לשירה ולספרות העברית, על יצירה ועל תרגום.

נתניהו והצלם דוד גורפינקל (גיל יוחנן)

מלבד הפרסים בתחומי המדע והתרבות, הוענקו פרס ישראל על מפעל חיים לחברת הכנסת לשעבר אסתר הרליץ ולשחקן חיים טופול, בשל תרומתם המיוחדת לחברה ולמדינה.