ההורים הוזהרו במכתב: תלמידות הוטרדו מינית

הורים בבית ספר לבנות במודיעין עילית קיבלו מכתב אזהרה מפני הטרדות מיניות באזור ונדרשו להגיע ללוות את בנותיהן משער בית הספר. "נודע לנו לאחרונה על מספר מקרים בהם נטפלו אנשים לבנות", כתבה המנהלת אך לא ציינה את פשר הסכנה. בגלי צה"ל דווח: נהג הסעות הציע לבנות התנסויות מיניות

"לוו את התלמידות מהשער". אילוסטרציה (אייל בן יעיש)

מאות הורים קיבלו מכתב מבית ספר לבנות במודיעין עילית בו מתריעה המנהלת מפני מקרים של הטרדה מינית וקוראת להורים ללוות את בנותיהן מבית הספר. ההורים המבוהלים לא הבינו את פשר האזהרה. לפי דיווח בגלי צה"ל, מדובר בנהג הסעות שלפי החשד הטריד מינית כמה תלמידות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"לצערנו, נודע לנו לאחרונה על מספר מקרים בהם נטפלו אנשים לבנות, גם במקומות בהם קיימת תנועת אנשים ואף בשעות היום", הוסבר במכתב להורים.

מנהלת בית הספר הדגישה במכתב כי לא ישחררו תלמידות מבית הספר מבלי שמבוגר יגיע לקחת אותן מהשער. "במקרים שבהם ליווי שכזה אינו מתאפשר לכם, בשום פנים ואופן, עליכם לשלוח פתק בכתב ידכם ובו בקשה לשחרור", צויין במכתב.

המכתב שנשלח להורים (חדשות 2)

"תרגלו עם הילדה איך לברוח או לצעוק"

עוד צורפה שורה של הנחיות מה על התלמידה לעשות כדי להימנע ממקרים של הטרדות מיניות. "על הילדה לזכור שבשום פנים ואופן היא אינה נענית לפניה של אדם לא מוכר, בין איש או אישה, לא עונה, לא מגיבה, לא עוזרת להם ובוודאי לא הולכת בעקבותיהם", הורתה המנהלת. "אם הילדה מרגישה שיש סיכון כלשהו עליה לברוח מיידית ו/או לצעוק לעזרה. אנא תרגלו איתה תגובות אלה".

בגלי צה"ל דווח כי במשטרה בדקו את המקרה, אחרי שההורים המבוהלים לא הצליחו להבין את פשר המכתב. מהבדיקה עלה כי ככל הנראה נהג הסעות הציע לתלמידות התנסויות מיניות בפתקים שנתן להן כשעלו על האוטובוס. לטענת העירייה, המכתב להורים נשלח לאחר שתלונה על המעשים הגיעה למחלקת החינוך. נהג ההסעות צפוי להיעצר.