הסכם היסטורי עם החינוך החרדי: ילמדו מתמטיקה ואנגלית ואת יתר מקצועות הליבה

שרי האוצר והחינוך ובכירי משרדם חתמו השבוע על הסכם היסטורי בין המדינה לבין רשת החינוך החרדית "אל המעיין". בתמורה לתוספת תקציבית, יתתחייבו ברשת החרדית ללמוד גם את מקצועות הליבה, מלבד תורה - ובהם: מתמטיקה, אנגלית, היסטוריה ועוד. רשת החינוך החרדית תוכפף למשרד החינוך

לא רק לימודי תורה במוסדות החרדיים (רויטרס)

לימודי תורה, לצד אנגלית - וגם מתמטיקה: השבוע נחתם הסכם היסטורי בין משרד האוצר בראשותו של יאיר לפיד, משרד החינוך של השר שי פירון - ורשת החינוך התורני החרדית של ש"ס, "אל המעיין". הצדדים הגיעו ביניהם להסכמה שמשמעותה: החרדים ילמדו לימודי ליבה - ויוכפפו למשרד החינוך.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת ההבנות שהושגו בין בכירי משרדי האוצר, החינוך ורשת החינוך התורנית, הוסכם כי התלמידים החרדים המתחנכים בה ילמדו לימודי ליבה ומקצועות חדשים ישולבו במערכת השעות שלהם, שמכילה בעיקר שיעורי תורה.

התלמידים החרדים ילמדו גם אנגלית, מתמטיקה, פיזיקה והיסטוריה - ובנוסף הכיתות הקטנות של עד עשרה תלמידים בהם הם לומדים, יאוחדו לכיתות גדולות יותר. עוד במסגרת ההסכם, שהותנה בתוספת תקציבים, ייסגרו בתי ספר אחדים ברשת החינוך הזו.

בהסכם בין הצדדים נכתב: "המשך תקצוב הרשת במסגרת המתווה מותנה בעמידה בסיכום זה ומותנה בהוראות כל דין". חתומים עליו בכירי משרדי האוצר והחינוך ומנכ"ל רשת החינוך התורנית. סעיף משמעותי נוסף לבד מלימודי הליבה הוא שהחינוך החרדי יוכפף לראשונה למשרד החינוך, זאת בדומה לחינוך הממלכתי. מועצת חכמי התורה של ש"ס אישרה השבוע את ההסכם.