הרתעה? "מצלמות בשירותים בתיכון"

הנהלת תיכון מקיף ה' באשקלון החליטה לנקוט צעד מפתיע כשפרסמה מודעה ובה נמסר לתלמידי כי בקרוב יותקנו מצלמות בשירותים, "עקב הטלת שתן על הרצפה ואי שמירה על הניקיון". במשרד החינוך הסבירו: "מטרתו של השלט להרתיע תלמידים משימוש בלתי סביר בשירותים"

אילוסטרציה (אייל בן יעיש)

תלמידים בתיכון מקיף ה' באשקלון זועמים לאחר שהנהלת בית הספר הודיעה על הצבת מצלמות בשירותים. הסיבה: אי שמירה על הניקיון. במשרד החינוך מיהרו להרגיע את הרוחות ואמרו כי מדובר בהרתעה בלבד ואין כל כוונה לנקוט בצעד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עקב הטלת שתן על הרצפה ואי שמירה על הניקיון בשירותים הותקנו מצלמות, אשר תתעדנה את ההתנהלות בחדרי השירותים", נכתב בהודעת בית הספר. "אנו מבקשים את הקפדתכם בשמירה על הניקיון כמו בביתכם הפרטי. סייעו בידינו להפוך את המקום הזה נעים ומאפשר מתן שירות".

במשרד החינוך הסבירו כי השלט נתלה ליום אחד והוסר, וכי המצלמות לא באמת הותקנו. "מטרתו של השלט להרתיע תלמידים משימוש בלתי סביר בשירותים", הסבירו במשרד. "מצלמות לא יותקנו גם בעתיד".

המודעה שנתלתה (חדשות 2)

אך האם מדובר בדרך נאותה להרתיע את התלמידים? לא ממש, אם שואלים אותם. "האמת שפחדתי ללכת לשירותים כי אי אפשר לדעת לאן מגיע החומר המצולם", אמר אחד התלמידים, והוסיף: "כשאני שומע שזו הרתעה זה עוד יותר מעצבן אותי שבית הספר שיקר לנו, זו לא צורה".

יו"ר ועד ההורים באשקלון, אביבית סימני, אמרה בשיחה עם חדשות 2 Online כי השלט נתלה כצעד הרתעתי בלבד. "המנהלת עשתה זאת כי התלמידים עשו בלאגן בשירותים, ולמיטב הבנתי במשך שבוע שבו הוא היה תלוי - הסדר נשמר". לדבריה, כוונת בית הספר הייתה להוריד את השלט בתחילת השבוע. "וועד ההורים נתן את הסכמתו והיה מעורב".

ממחוז הדרום במשרד החינוך נמסר: "לא הותקנו מצלמות ואין כל כוונה להתקין כאלו בכניסה לחדר השירותים".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv