לילדים אוטיסטים לא מגיע גן משחקים?

אם תסתכלו מבחוץ על המקום הזה, בטח לא תנחשו שמדובר בגן ילדים. במקום מגלשות, חצר מיותמת מלאה רק בחול, ובמרכזה שלד נדנדה. כבר חודשיים שההורים לילדים אוטיסטים פונים לעיריית חדרה בבקשה שיכניסו מתקנים לגן - אך דבר, לטענתם, לא מתקדם. "פשוט גורמים להם נזק", אומרת אחת האמהות בכאב

איפה הנדנדה? הגן בחדרה (חדשות 2)

אירית לבקוביץ כבר מיואשת. חודשיים עברו מאז הכניסה את בנה בן ה-3 לגן מיוחד לאוטיסטים בחדרה, והיא עדיין ממתינה לדבר בסיסי: חצר עם מתקן משחקים, החיונית במיוחד להתפתחותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מאוקטובר האחרון עומדת חצר הגן ברחוב עוזיאל, בו לומדים חמישה ילדים אוטיסטים כבני 3, מיותמת. לא תמצאו שם מגלשות או נדנדות - אלא בעיקר חול. "כולם יודעים על הבעיה, אבל כלום לא מתקדם", אומרת אירית, אם חד-הורית לשני ילדים אוטיסטים.

למרות פניות חוזרות לעיריית חדרה כמעט לא השתנה דבר. "בהתחלה אמרו שלוקח זמן להביא את המתקנים, אחרי זה שיש עיכוב של הספק. כל פעם תירוץ אחר. כמה עוד אפשר? לפני שבועיים הביאו בסיס נדנדה ותקעו אותו כאן, אבל איפה הנדנדה?", היא תוהה בזעם.

החצר מיותמת (חדשות 2)

בינתיים, מספרת אירית, נאלצים הילדים לבלות את רוב היום בחדר. "מוציאים להם מדי פעם קוביות שישחקו בחצר, כמו בחוף ים, אבל ילדים אוטיסטים חייבים להוציא אנרגיה", היא מדגישה, "אי אפשר להשאיר אותם כלואים. על פי האבחון שלהם, הם חייבים לעבוד על מוטריקה גסה: לטפס על דברים, ללכת, לקפוץ. זה לגרום להם נזק. זה פשוט לא הוגן".

מעיריית חדרה נמסר: אנו מודים לכם על שהסבתם את תשומת לבנו למקרה. אכן, ההתנהלות במקרה זה הייתה שגויה. הקבלן הגיע לגן אך בעקבות אי הבנה עם הגננת לא ביצע את העבודות. מרגע שהובא הדבר לידיעת אגף החינוך של העירייה, הונחה הקבלן לסיים את העבודות עד יום שלישי הקרוב, ולא, יידרש לשלם פיצוי על עגמת הנפש הנגרמת לילדים.