הנשיא פרס בביקורת על מערכת החינוך: "מה שהמורים למדו כבר התיישן"

לנוכח הישגיהם הצנועים של תלמידי ישראל במבחנים בינלאומיים, מותח היום נשיא המדינה ביקורת חריפה על מערכת החינוך. "יש בעיה עם המורים, מה שהם למדו כבר התיישן ומה שהתלמיד צריך עוד לא נכתב בספר", אמר פרס

נשיא המדינה שמעון פרס מותח היום (ג') ביקורת חריפה על מערכת החינוך ואומר כי אסור לעצום עיניים לנוכח הנתונים שפרסם ה-OECD והציבו את תלמידי ישראל במקומות נמוכים בתוצאותיהם. שאותם הגדיר מבישים. "ישראל לא יכולה להיות מקום ראשון בהיי-טק ומקום אחרון בחינוך", אמר הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את הדברים אמר הנשיא פרס במהלך ועידה של מיזם "סיסמא לכל תלמיד", שם קרא לשר החינוך ולמערכת החינוך לקיים מהפכה ממחושבת בבתי הספר בישראל. "לאחרונה התוודעתי לנתון שהדהים אותי - בכדי להטמיע את תכנית 'סיסמא לכל תלמיד' באלף בתי ספר בפריפריה, צריך להשקיע בסה"כ 90 מיליון שקל. לא יכול להיות שלא עושים פריסת מחשבים לכל בתי הספר בפריפריה", הדגיש פרס.

לדברי פרס, אחת הבעיות המרכזיות נוגעות למורים בישראל, שחומר הלימוד שאותו הם מעבירים אינו תואם את צרכיהם של התלמידים. "השקעה בחינוך היא השקעה בטכנולוגיה, חינוך מתקדם יוביל לטכנולוגיה עוד יותר מתקדמת - אסור לנו לדרוך במקום", אמר פרס והוסיף: "על כן יש בעיה עם המורים, מה שהם למדו כבר התיישן, ומה שהתלמיד צריך ללמוד עוד לא נכתב בספר".

למרות הדברים הללו, הדגיש פרס כי הוא מעריך את עבדותו של שר החינוך פירון, שאותה הגדיר כבעלת "גישה מהפכנית". הנשיא בירך את יוזמי התוכנית והסביר את החשיבות בהפיכת מערכת החינוך הישראלית לממוחשבת ודיגיטלית.

"ישראל עומדת בתחרות מול כל העולם, התלמידים בישראל חייבים לקבל את הכלים הכי טובים. אם אנחנו רוצים שישראל לא תלך ותרד בטכנולוגיה עליה להשקיע יותר בחינוך", הוסיף פרס. "אני שמח מאוד על הכנס הזה. אל תוותרו, תתעקשו, העתיד של מדינת ישראל טמון בעם - אם נהיה עם שלומד לעבוד ועובד בכדי ללמוד, ישראל תהפוך לארץ שלום שגשוג ופריחה".