בלי גבולות: משלחת הנכים שכבשה את פסגת הקלימנג'רו

הר אחד, 7 מופלאים ומסע בלתי נשכח: אחרי 8 ימים של טיפוס מפרך, בתנאי מזג אוויר קיצוניים, הגיעה משלחת יוצאת דופן של נכים אל פיסגת הקילימנג'רו באפריקה. המטפסים המיוחדים יצאו לכבוש את ההר הגבוה ביבשת ובכך הוכיחו שהכל אפשרי

במשך שמונה ימים יצאו שבעה אנשים מופלאים, הסובלים מנכות, כשהם מלווים ב-70 סבלים ו-14 אנשי צוות למסע יוצא דופן, לכיבוש פסגת הקילימנג'רו - ההר הגבוה ביותר ביבשת אפריקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זהו טיול כנגד כל הסיכויים עבור אותם נכים, שלא תמיד מצליחים להסתדר לבד בחיי היום-יום, וחולמים על המסע לעבר הלא נודע. כל אחד מהם יוצא עם תיק מסעות גדול ועם אתגר גדול לא פחות. "באתי לכאן כדי לתקן את עצמי, כדי לתקן את הנשמה שלי", מספרת מעיין, צעירה שנפגעה בראשה כשנפלה מאופניים ב"דרך המוות" בבוליביה.

אולה מלמד, מטפסת נוספת הלוקה בשיתוק מוחין אומרת שהיא כמו צבא שיש בו את כל החילות, אבל החמ"ל שלו דפוק - אין מי שייתן את הפקודות לשרירים. "מהמקום שאני עושה הכל לבד, פה על פיפס אני צריכה לבקש עזרה", היא אומרת.

הצליחו להתגבר על המגבלות (חדשות 2)

אחת ממשתתפות המסע, דינה דאודי, שלקתה בעיוורון בגיל 19, סיפרה על חוויית הטיול שלה מבלי לראות דבר. "אני יכולה להתאמץ אבל בסוף לא אראה דבר", אמרה דאודי. "כשאולה סיפרה לי על השמש שזרחה נחמץ לבי".

"אם מישהו היה מצלם לראות אותנו בבוקר הולכות לשירותים זה היה מחזה סוריאליסטי לחלוטין - היא העיניים שלי ואני הרגליים שלה", מספרת דינה על הקשר האמיץ שנוצר בימי הטיול עם אולה. "זה היה פשוט מדהים".

בסופו של המסע המרגש, הגיעו שבעת המופלאים אל פסגת ההר הגבוה, אך סופת שלגים אילצה אותם לרדת במהרה מטה. לאחר שהצליחו לנצח את מגבלותיהם הפיזיות זה כבר לא הפריע להם, כשהגיעו למרגלות ההר חגגו חברי המשלחת את ניצחונם על הגוף - בשירה ובריקודים.