גם היום: אין לימודים בבתי ספר וגני ילדים רבים בירושלים ובצפון

4 ימים לאחר ששככה הסופה הגדולה, ביישובים רבים בצפון ובאזור ירושלים עדיין לא חזרו לשגרה ולא יתקיימו בהם לימודים. ב-90% מבתי הספר בירושלים בתי הספר והגנים יפעלו כסדרם

היכן לא לומדים הבוקר? (AP)

4 ימים אחרי הסופה- ותלמידים רבים עדיין בבית: גם הבוקר לא יתקיימו לימודים בבתי ספר וגנים רבים ביישובים שונים ברחבי הארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ב-90% מבתי הספר והגנים בירושלים צפויים להתקיים היום לימודים, אלא שהם יחלו בשעה 10:00 בבוקר - זאת עקב החשש לקרה והצטברות קרח על הכבישים, שעשויה להוביל לשיבושים בתנועה.

מעיריית ירושלים נמסר כי במקומות בהם התקיימו לימודים אתמול, הם יתקיימו גם היום. באתר העירייה מפורסמת רשימת מוסדות החינוך המלאה שבהם לא יתקיימו הלימודים. מידע נוסף ניתן לקבל במוקד העירייה במספר 106.

עם זאת, ישנם יישובים בהם לא יתקיימו לימודים כלל גם היום: באבו-גוש וקריית ארבע בתי הספר והגנים לא ייפתחו, כך גם בחלק מיישובי המועצה האזורית בנימין ומטה יהודה.

מהמועצה האזורית מטה בנימין נמסר כי לא יתקיימו הבוקר לימודים ביישובים עטרת, עלי, אולפנת עפרה, שילה, שבות רחל, אחיה, עדי עד, קידה ואש קודש. בשאר היישובים הלימודים יתקיימו כרגיל, אם כי בחלק מבתי הספר יתחילו הלימודים בשעה 09:30. התושבים מתבקשים להתעדכן באתר המועצה.

גם באפרת יתקיימו מחר הלימודים בבתי הספר ובגני הילדים, אלא ששם ייפתח יום הלימודים לכל הגילאים ב-10:30.

במועצה האזורית מטה יהודה הודיעו כי ייפתחו הלימודים בין השעות 9:00 ל-10:00 בתיכון עין כרם, תיכון עין נקובה-עין ראפה ובית ספר קס"ם אשר יופעל במתחם עין כרם (כיתות א'-ג' בעין הרים, וכיתות ד'-ו' בעין כרם).

לעומתם, בתי הספר "אלון" ו"מרחבים" במועצה האזורית יישארו סגורים כמו גם מתחם בית הספר קס"ם בשל בעיות בטיחות. במועצה ציינו כי כבר אתמול נפתחו רוב בתי הספר והגנים במטה יהודה בליווי מדריכי תנועות הנוער במועצה.

במבשרת ציון יתחדשו היום הלימודים לראשונה מאז הסערה, החל מ-10:00, באופן הדרגתי. ילדי הגנים ובתי הספר היסודיים יתחילו ללמוד בעשר, ואליהם יצטרפו תלמידי החטיבה והתיכון בשעה 10:30. ההחלטה התקבלה בתום ישיבה שכינס אמש יושב ראש המועצה המקומית עם מנהלי בתי הספר וועדי ההורים המקומיים.

שיבושים גם בצפון: צפת עדיין מושבתת ברובה

גם בצפון קיימים עדיין שיבושים במערכת החינוך עקב הסופה: בצפת, במועצה האזורית מרום גליל, בסאסא ובבית ג'אן לא יתקיימו לימודים.

עם זאת, במספר מוסדות בודדים בצפת כן יתקיימו לימודים - רק מהשעה 9:00, בהם בתי הספר: מפתן, נוער קידום וזיו. גני הילדים שיפעלו בעיר הם: גן "מירי כץ" בנוף כנרת, גן "גלית נשיא" בנוף כנרת וגן "רימה גרייס" (עכברה). גם במכללה האקדמית צפת לא יתקיימו היום לימודים, זה היום הרביעי ברציפות. מהמכללה נמסר כי היא עושה מאמצים מתוגברים לפנות את השלג הרב שנערם בשטח המוסד האקדמי ואת המפגעים שנגרמו כתוצאה מהסופה.

רשימת מוסדות החינוך בירושלים שבהם לא יתקיימו היום לימודים:

חינוך מיוחד
בי"ס מ"מ המעיין

מנח"י גני ילדים
בקעה רח אהוד 2 (קרן מרציאנו)
בקעה רח אהוד 2 (יפעת גרומי כהן)
גבעת שאול 4-5 נועם בנים נג'ארה 22 (רונית כהן)
גבעת שאול בנות רח נגארה 22 (גילה שרעבי)
גבעת שאול בנים/בנות נגארה 22 (סיגל דלבריאן)
גבעת שפירא רח בר כוכבא 101 (פרננדז נעמי)
גבעת שפירא רח בר כוכבא 101 (דולב פרץ)
גבעת שפירא רח גולי קניה 4 (מירב יהושע)
גילה ב רח ברקת 4 (רותי יחזקאל)
גילה ב רח ברקת 4 (קולט רובינס)
גילה ב רח ברקת 4 (מיכל ביטון)
גילה ב רח האחות יהודית 4 (רינה מויאל)
גילה ב רח האחות יהודית 4 (לירון בן חקון לוי)
גילה ב רח האחות יהודית 4 (לירז ויספיש)
גילה ב רח המרגלית 8 (נטליה לפלנסקי)
גילה ה רח המחנכת 42 (עינת חיים)
גילה ה רח המחנכת 42 (שגית מזרחי בניטה)
גילה ה רח המחנכת 42 (יוכבד טויטו)
גילה ה רח התירוש 561 (דפנה רוט)
גילה ה רח התירוש 561 (אסתר אזולאי)
גבעת משואה רח האחות זלמה (ורד כוכאי)
גבעת משואה רח האחות זלמה (דלית שניידרמן)
הר נוף נחלה בנים רח קצנלבוגן 25 (הדס מנחם)
הר נוף נחלה בנים רח קצנלבוגן 25 (זוהרה פרץ)
הרובע היהודי בנות תפארת ישראל 3 (אילנה אלקה באך)
הרובע היהודי בנים בוני החומה 6 (רחלי צוברי)
הרובע היהודי רח העומר 8 (גילה אסרף)
יפה נוף חטיבה רח התומר 6 )רות אלמקייס)
יפה נוף חטיבה רח התומר 6 (מרי לסקוב)
יפה נוף רח סמדר 3 (לימור נובוגרוצקי)
יפה נוף רח סמדר 3 (רוקסנה רוטמן)
יפה נוף רח סמדר 3 (רוחמה כהן)
יפה נוף רח סמדר 3 (נורית צחי)
יפה נוף רח רחל המשוררת 19 (דפנה לוי)
נוף ציון רח גוברסקי חיים 6 (איילה מזרחי)
נחלאות לוד 20 גן חני (חני טדגי)
נחלאות לוד 20 עופרים (יעל עוז)
עיר גנים א רח הנרד 1 (נאווה רון)
עיר גנים ג ראשית רח קוטריקה 10 (גואנה גוטליב)
עיר גנים ג ראשית רח קוסטריקה 10 (יונה סיגל)
עיר גנים ג רח הנורית א/ 5 (רות גמליאל)
פסגת זאב צפון רח מזל דלי 6 (הילה חשאי בן עמי)
פסגת זאב צפון רח מזל דלי 6 תל"י (ענבל דרעי)
קרית יובל אגרון חט"צ רח זנגויל 29 (לימור אריאל)
קרית יובל אגרון חט"צ רח זנגויל 29 (יעל פרייברג)
קרית יובל וולטה עלית 12 בתוך ביה"ס (כאלי שלומית)
קרית יובל רח אורוגאוי 22 (מירב אסולין)
קרית יובל רח אורוגאוי 22 (חיה אטיאס)
קרית יובל רח וולטה עלית 11 (אוקסנה שפיר)
קרית יובל רח וולטה עלית 11 (ליאורה בר)
קרית יובל רח וולטה עלית 3 (זהבה כהן)
קרית יובל רח קליימן 5 (זיוה יצחק)
קרית יובל רח קליימן 5 (נחימובסקי לאורה)
קרית יובל תל"י סטון וולטה u1506 עלית 12 (מימי חן)
קרית יובל תל"י סטון וולטה עלית 12 (עופרה מורדוך)
קרית מנחם ראשית רח קולמביה 5 (מירב כהן)
קרית מנחם רח איסלנד 8 (שלומית אוחנה)
קרית מנחם רח איסלנד 8 (רחל שרגא)
קרית מנחם רח ניקרגואה 8 (יולי זרזר)
קרית מנחם רח ניקרגואה 8 (טל וקנין)
קרית מנחם רח קולמביה 5 (אורטל בר)
קרית משה בנות רח ריינס 1 (אמיתי שרה)
קרית משה בנים שד המאירי 4 (דורית שטראוס)
קרית משה שד המאירי 4 (חני שוורץ)
קרית משה בנים/בנות אליעזר הלוי 15 (פיה פוגל)
קרית משה בנות רח אליעזר הלוי 15 (מיכל נבון)
רמות 03 רח אברהם אידלסון 30 (זאנה תרצה)
רמות 03 רח חיים גירנברג 15 (דמרי רבקה)
רמת אשכול רח ככר זלמן ארן 3 (אושרה שטרית)
רמת אשכול רח עציון גבר 5 (הדסה עמר)
רמת שרת רח אינו שאקי 8 (אליס בינו)
רמת שרת רח אינו שאקי 8 (מאי בנבנישתי)
רמת שרת רח דוד מרץ 43 (מיכל סהר)
רמת שרת רח דוד מרץ 43 (לאה שרגאי)
רמת שרת רח הרב שרם 5 (ניצה אטיאס)
רמת שרת רח הרב שרם 5 (שלומית כאלי)
תלפיות ארנונה ישראל אלדד 10 גיל 4 (תהילה רונן)
תלפיות ארנונה ישראל אלדד גן חדש גיל 3 (ימית אסרף)
תלפיות ארנונה רח בית הערבה 20 (אורית לייכטר)
תלפיות ארנונה רח בית הערבה 20 (נטלי מאי אליהו רפאל)
תלפיות ארנונה רח בית הערבה 20 (ליאת וולברג)
תלפיות ארנונה רח כפר עציון 32 (איריס אבורמד)

מנח"י יסודי
מ"מ ארגנטינה - הניסוי
מ"מ רמות אלון המאוחד
מ"מ יפה נוף
חיה מושקא גילה
ממ"ד נוה עציון - בנות
מוכר דמוקרטי

מנח"י על יסודי
מעלה ערב
תיכון דרור
עמל ע"ש ליידי דיוויס
תיכון תל אביב

מזרח העיר בתי ספר
בי"ס בית חנינא יסודי בנות
בי"ס בית חנינא יסודי בנים
כפר עקב יסודי בנים
כפר עקב יסודי בנות
אלנור לחינוך מיוחד

מזרח העיר גני ילדים
שועפאט קדם חובה גן 1
שועפאט קדם חובה חובה
שועפאט קדם חובה גן 3
סילואן ראס אלעמוד קדם חובה 3
בית חנינא שומאן קדם חובה
סילואן ראס אלעמוד חובה
בית חנינא שומאן קדם חובה 3
בית חנינא שומאן קדם חובה 4
סילואן ראס אלעמוד קדם חובה 4
בית חנינא שומאן חובה
שועפאט לבנות גן 1
שועפאט בנות גן 4
אלטור מכין בנים גן 1
אלטור מכין בנים גן 2
אלטור יסודי בנים ב' גן 4
אלטור מכין בנים גן 3
בית חנינא בנות חובה
אלטור גן 5
אלטור גן 6
סילואן מכין בנות גן 3
כפר עקב בנים גן 1
כפר עקב בנים גן 2
כפר עקב בנות גן 1
בית חנינא זהראא קדם חובה
בית חנינא זהראא חובה
בית חנינא זהראא קדם חובה
בית חנינא זהראא קדם חובה
כפר עקב בנות גן 3
בית חנינא בנות גן 5
בית חנינא בנות חובה

אגף חינוך חרדי (ייתכנו שינויים, ועל כן יש להתעדכן באמצעי התקשורת)

חינוך מיוחד
בי"ע גב"ש       בן ציון 24
נתיבות שלמה    קצנלבוגן 25
מאור ישראל      אור שרגא 1
דרכי חיים        מירסקי 5
גני פתחיה       שמעון הצדיק 12
גני בית יעקב     מירסקי 9
גני בית יעקב     מירסקי 10
גני בית יעקב     רובין 35
גני בית יעקב     נוף רמות 22

רשתות חינוך עצמאי / רשת המעיין

חינוך עצמאי
אוהל רחל
בית ישראל
גבעת שאול
דרך החיים
חסידי רמות
הר נוף
רמות פולין
רמת שלמה
תבונת יעקב
אחינועם
נתיבות שלמה - הר נוף בנים
סנהדרין

מעיין החינוך התורני
אור חדש
דברות משה (בוסטון)
יקירי ישראל (הבית היהודי)
למען אחי (רמת תורה)
מאור ישראל
נתיבי התורה
יוסף ה' עליכם - בנות
תולדות ניסים - בנות

גני ילדים עירוניים

רשת בית יעקב
אדמו"ר מגור 4 - סנהדריה מורחבת
פישל 16 - בוכרים
רקנטי פ. בן זאב - רמות 03

רשת קריית הילד
גבעת שאול 17 - גבעת שאול
כתב סופר 20 - גבעת שאול
נג'ארה 13 - גבעת שאול
קוטלר 11 - גבעת שאול
נג'ארה 11 - גבעת שאול
בן ציון 24 - גבעת שאול
עמרם גאון 16 - גבעת שאול
כתב סופר 18 - גבעת שאול
דיברות משה - הר נוף
ענתבי 4 - שערי חסד
שערי חסד 29 - שערי חסד

רשת חב"ד
שוהם 1 - גילה
מקור חיים 31 בנות - קטמון