ירושלים מתחילה לחזור לשגרה: מחר יתקיימו לימודים בחלק ממוסדות החינוך

העירייה פרסמה את רשימת מוסדות החינוך שייפתחו הבוקר החל מהשעה 10:00, בהתאם לשיקול דעת המנהל ויו"ר ועד ההורים. עם זאת, יוחרגו מספר מוסדות שבהם לא יתקיימו לימודים עקב ליקויים בטיחותיים

ילדים משחקים בשלג בבירה (רויטרס)

מתחילים לחזור לשגרה: עיריית ירושלים קיבלה החלטה לאפשר לימודים הבוקר (ג') החל מהשעה 10:00 בכמעט כל בתי הספר בעיר, זאת בכפוף להחלטתם הסופית של מנהל בית הספר ויו"ר ועד ההורים של המוסד. מאז יום שישי האחרון לא התקיימו לימודים בעיר, בשל השלגים הרבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אז איפה מתקיימים הלימודים בירושלים? הרשימה המלאה כאן

ההחלטה התקבלה על ידי ראש העיר ניר ברקת לאחר המלצת סגני ראש העיר וגורמי המקצוע, יו"ר ארגון ההורים בירושלים פז כהן, ובתמיכת שר החינוך שי פירון. מהעירייה נמסר כי בכל מקרה על ההורים להפעיל שיקול דעת, ובמידה וההגעה מהבית לבית הספר או הגן אינה אפשרית או בטיחותית יש להישאר בבית.

איפה לא יתקיימו לימודים? (חדשות 2)

עוד נמסר כי "העירייה מודעת לכך שלא כל התלמידים יגיעו לבתי הספר בשל קשיי ההגעה. הלימודים במוסדות שאושרו יתחילו בשעה 10:00 בבוקר, בשל החשש מקרה בשעות הבוקר המוקדמות".

מידע אודות בתי הספר הפתוחים והסגורים יתפרסם בשעות הקרובות באתר עיריית ירושלים, במוקד 106 ואצל מנהלי בתי הספר, מחנכי הכיתות והגננות. עיריית ירושלים בשיתוף עם משטרת ירושלים נערכים בכוחות מתוגברים להקל על הנגישות והבטיחות בהגעה לבתי הספר. המינהלים הקהילתיים ברחבי העיר ייפתחו גם הם מחר לפעילות פנאי החל משעות הבוקר המאוחרות שיאפשרו אלטרנטיבה לבתי הספר בהם לא יתקיימו לימודים.

איפה לא יתקיימו לימודים? (חדשות 2)

"הסתובבתי בעיר בבתי ספר ואנו חותרים לחזור לשגרה", אמר ראש העיר ניר ברקת לחדשות 2. "אנו לוקחים מספר שכבות של וודאות ודואגים שלא תהייה סכנה. לבטל לימודים זה הדבר הכי קל בעולם, אבל זה לא אמיץ לעשות את זה".

עם זאת, מוסדות החינוך בצפת ובמבשרת ציון יישארו סגורים גם מחר, כשהסיבה המרכזית היא המפגעים החמורים שנמצאו בהם. בתום הערכת מצב בעיר הוחלט להשאיר גם מחר את מוסדות החינוך סגורים, לאחר שהתגלו בהם כבלי חשמל חשופים, עצים שקרסו, פרגולות וסככות שהתמוטטו - כמו גם המשך הצטברות של שלג וקרח בכבישים.

חוזרים לשגרה. ירושלים המושלגת (פלאש 90, מיטל כהן)

באוניברסיטה העברית בי-ם ובמכללת צפת אין לימודים 

כמו כן, באזור הגליל העליון - לא יתקיימו מחר לימודים בבית הספר "פסגות" בקיבוץ יראון ובבתי הספר "נוף הרים" ו"אנה פרנק" בקיבוץ סאסא. ברמת הגולן, לעומת זאת, הלימודים יתקיימו מחר כרגיל. זאת לאחר שכל עבודות השיקום במוסדות החינוך הושלמו ולאחר שהוסר החשש מהצטברות של קרה על הכבישים.

גם במוסדות ההשכלה הגבוהה השוכנים באזורים המושלגים הוחלט שלא לשוב ללימודים מחר. גם האוניברסיטה העברית בירושלים וגם מכללת צפת הודיעו הערב כי פעילותן תושבת מחר בשל מזג האוויר.

גם במועצה האזורית מטה יהודה חוזרים לשגרה באופן הדרגתי. מחר ייפתחו הלימודים בבתי הספר אור, צורים, הדסים, לביא וקרוב. הלימודים יחלו בשעה 9:30, והחל מהשעה 09:00 יאסוף אוטובוס את התלמידים בתוך צור הדסה בתחנות הסעה.

הגנים ביישובים הבאים ייפתחו בשעה 09:30: צור הדסה, נס הרים, מבוא ביתר, מטע, בית זית, קרית ענבים, רמת רחל, שורש. הגנים ביישובים הבאים יפתחו בשעה 10:00: עמינדב, צובה, אבן ספיר, בית מאיר, בית נקופה, גבעת יערים, בר גיורא, שואבה, מוצא, נווה אילן, רמת רזיאל.

בתי הספר עין נקובה-עין ראפה, עין כרם, מרחבים, אלון וקס"ם יהיו סגורים. גם גני הילדים בעין נקובה, עין ראפה, מעלה החמישה ואורה יהיו סגורים.

עמוד חשמל שקרס (אופיר, עובד קק"ל)

אלפים עדיין מנותקים מחשמל

ארבעה ימים חלפו מאז החלה הסופה הגדולה, ואזרחים רבים עדיין מנותקים מזרם החשמל. כ-7,000 בתים ברחבי הארץ עדיין נמצאים בעלטה, מתוכם כ-3,400 בתי אב בירושלים ו-3,600 באזור יהודה ושומרון.

מחברת החשמל נמסר כי הזרם חודש ביישובים מבוא ביתר, רחלים, מגדלים, אורה, אבני חפץ , אדורא, אלון מורה, אלון שבות, אפרת, מוצא, עמינדב, קרית ענבים, אדורא, דולב, חלמיש, כוכב השחר, מכמש, נוקדים, קרית ארבע שבי שומרון, סוסיא, עותניאל, עמנואל, שבי שומרון, תלם, תקוע, כרמל וכפר תפוח.

בחברה ציינו כי היישובים אבו גוש, איתמר, גבעון החדשה, גבעת זאב, הר ברכה, טלמון, טלז סטון, כפר עציון, לבונה, מבשרת ציון, מעוז ציון ועלי - חוברו חלקית לחשמל. במהלך 12 השעות הקרובות יחוברו גם ליפתא ועין ראפה.

בחברה הוסיפו כי כל יישובי הצפון חוברו בחזרה לתשתית החשמל למעט תקלות נקודתיות ומקרים בודדים באיזור מירון ובצפת.