לא לומדים בצפת: "סכנה בבתי הספר"

עם שוך הסערה, התגלו במוסדות החינוך בבירת הגליל העליון מפגעים חמורים ובהם כבלי חשמל חשופים, עצים ופרגולות שקרסו יחד עם הצטברויות קרח ושלג בדרכים. הילדים, שלא לומדים זה היום ה-3 - יישארו בבית גם מחר

כך נראתה צפת בתחילת הסערה (עדי יוספוביץ)

השלג בצפון אמנם נמס לאיטו, ובשלל היישובים מנסים לחזור לשגרה, אבל מוסדות החינוך בצפת יישארו סגורים גם מחר. הסיבה המרכזית: המפגעים החמורים שנמצאו בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתום הערכת מצב בעיר, הוחלט להשאיר גם מחר את מוסדות החינוך סגורים, לאחר שהתגלו בהם כבלי חשמל חשופים, עצים שקרסו, פרגולות וסככות שהתמוטטו - וגם המשך הצטברות של שלג וקרח בכבישים.

כמו כן, באזור הגליל העליון - לא יתקיימו מחר לימודים בבית הספר "פסגות" בקיבוץ יראון ובבתי הספר "נוף הרים" ו"אנה פרנק" בקיבוץ סאסא.

ברמת הגולן, לעומת זאת, הלימודים יתקיימו מחר כרגיל. זאת לאחר שכל עבודות השיקום במוסדות החינוך הושלמו ולאחר שהוסר החשש מהצטברות של קרה על הכבישים.

גם במוסדות ההשכלה הגבוהה השוכנים באזורים המושלגים הוחלט שלא לשוב ללימודים מחר. גם האוניברסיטה העברית בירושלים וגם מכללת צפת הודיעו הערב כי פעילותן תושבת מחר בשל מזג האוויר.

אלפים עדיין מנותקים מזרם החשמל

בתוך כך, ארבעה ימים חלפו מאז החלה הסופה הגדולה, ואזרחים רבים עדיין מנותקים מזרם החשמל. כ-7,000 בתים ברחבי הארץ עדיין נמצאים בעלטה, מתוכם כ-3,400 בתי אב בירושלים ו-3,600 באזור יהודה ושומרון.

מחברת החשמל נמסר כי הזרם חודש ביישובים מבוא ביתר, רחלים, מגדלים, אורה, אבני חפץ , אדורא, אלון מורה, אלון שבות, אפרת, מוצא, עמינדב, קרית ענבים, אדורא, דולב, חלמיש, כוכב השחר, מכמש, נוקדים, קרית ארבע שבי שומרון, סוסיא, עותניאל, עמנואל, שבי שומרון, תלם, תקוע, כרמל וכפר תפוח.

בחברה ציינו כי היישובים אבו גוש, איתמר, גבעון החדשה, גבעת זאב, הר ברכה, טלמון, טלז סטון, כפר עציון, לבונה, מבשרת ציון, מעוז ציון ועלי - חוברו חלקית לחשמל. במהלך 12 השעות הקרובות יחוברו גם ליפתא ועין ראפה.

בחברה הוסיפו כי כל יישובי הצפון חוברו בחזרה לתשתית החשמל למעט תקלות נקודתיות ומקרים בודדים באיזור מירון ובצפת.

"מנותקים מהחשמל מאז יום ה'"

לאחר ארבע יממות מאז החלה הסערה, בחברת החשמל מקווים שהתקלות יטופלו בשעות הקרובות. "היום יחוברו כל הישובים במדינת ישראל לרשת החשמל", אמר מנכ"ל החברה אלי גליקמן.

ואולם, במקביל להודעת חברת החשמל, תושבים המתגוררים ביישובים עין נקובא, עין חמד, עין ראפא, ואבו גוש, התלוננו כי מאז השבוע שעבר הם מצויים בעלטה. "מיום חמישי בשעה 13:00 אנחנו בחושך", סיפר לחדשות 2 Online תושב עין חמד. "לא הצלחנו לצאת מהבתים, בקושי ללכת לעבודה. מזל שתדלקנו את כלי הרכב שלנו לפני - כדי שנוכל להטעין את הטלפונים הניידים ולא להיות מנותקים מכול העולם. זה פשוט ביזיון".